Google keeldub täitmast Prantsusmaa nõuet otsingutulemuste kustutamise kohta

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: AFP/Scanpix

Google teatas, et ei nõustu Prantsusmaa privaatsusjärelevalve ameti (CNIL) otsusega, et ettevõte peaks "õigust olla unustatud" rakendama ülemaailmselt, mitte ainult Euroopas.

Juunis otsustas CNIL, et Google peab laiendama inimeste "õigust olla unustatud" ning kustutama postitusi otsingumootorist selle veebilehtedelt üle maailma, sealhulgas Google.com'ist, vahendas BBC.

Google vastas, et jääb CNIL'iga "lugupidavalt eriarvamusele".

"Kuigi "õigus olla unustatud" on Euroopas nüüd seadusena, ei ole see sama ülemaailmselt," selgitas Google'i privaatsusnõunik Peter Fleischer ettevõtte veebipäevikus.

Nüüd võib ettevõte seista silmitsi trahviga.

CNIL teatas, et analüüsib Google'i vastust ja teeb kahe kuu jooksul otsuse, kas nõustub sellega või mitte.

2014. aasta kohtuotsus võimaldab eurooplastel esitada Google'ile avaldusi selleks, et kustutada soovitud andmeid otsingutulemuste seast. Kustutada võib lasta andmeid, mis on inimeste hinnangul aegunud, ebaoluline või ärritav.

Arvatavalt on Google saanud rohkem kui miljon vastavasisulist avaldust. Google vaatab läbi kõik avaldused ja lükkab tagasi need, mis ei ole ettevõtte hinnangul põhjendatud.

Need aga, mis kustutatakse, kõrvaldatakse ainult Euroopa veebilehtedelt nagu näiteks Google.de või Google.fr, kuid mitte Google.com'ist.

Google põhjendab, et Euroopas tehakse üle 95 protsendi otsingutest firma kohalikel veebilehtedel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: