Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Statoili tanklad hakkavad Eestis Cirkle K kaubamärki kandma 2017. aastal

Joonis sellest, kuidas senine Statoili teenindusjaam Circle-K värvides välja hakkab nägema.
Joonis sellest, kuidas senine Statoili teenindusjaam Circle-K värvides välja hakkab nägema. Autor/allikas: Statoil

Statoil Fuel & Retail teenindusjaamad Euroopas võtavad kasutusele kaubamärgi Circle K, millest saab uus üleilmne väikepoodide bränd.

Esimesena lähevad uuele Circle K kaubamärgile üle Norras ja Rootsis asuvad teenindusjaamad 2016. aasta mais.

Eestis asuvates teenindusjaamades näeb uut kaubamärki Circle K umbes kahe aasta pärast, 2017. aasta kevadel.

Statoili Eesti juht Kai Realo selgitas, et vajadus Statoili kaubamärk ühel hetkel uue vastu vahetada sai selgeks ja avalikkusele teatavaks tehtud kolm aastat tagasi, mil Kanada päritolu kontsern Couche-Tard ostis Statoili teenindusjaamad Euroopas.

"Täna oleme jõudnud uude etappi ning kontsernis algab järk-järguline üleminek uuele nimele. See saab olema sujuv ja pea kaks aastat kestev periood, mis annab nii klientidele kui meile kõigile aega uue nimega harjuda," ütles Realo.

Kuna tegemist on kaubamärgi, mitte ettevõtte omanike vahetusega, jääb nii klientide kui meie ligi 600 töötaja jaoks üldjoontes kõik samaks.

"Tahan rõhutada, et meie ettevõtte põhiolemus ja eesmärgid ei muutu – oleme olnud Eestis väikepoodide ja kütuseturu liidrid pea 25 aastat ning soovime jääda selleks ka edaspidi," lisas ta.

Statoil Fuel & Retail kuulus kuni 2010. aastani Norra nafta- ja gaasiettevõttele Statoil ASA. 2012. aastal omandas kontserni maailma üks juhtivaid väikepoodide valdkonnas tegutsevaid jaekaubandusettevõtteid Couche-Tard, saades ühtlasi ka õiguse kasutada Statoili kaubamärki 2021. aastani.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: