Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viljandi gümnaasiumi ja Kiviõli 1. keskkooli direktorid vahetasid ajutiselt kohad

Foto: ERR

Viljandi gümnaasiumi ja Kiviõli 1. keskkooli direktorid leiavad, et kooli ajutise vahetamise võimalus ei pea olema vaid õpilaste privileeg. Nii juhtuski, et Viljandi riigigümnaasiumit juhib sel nädalal Kiviõli 1. keskkooli direrktor ja vastupidi.

Kiviõli 1. keskkooli direktor Heidi Uustalu juhib Viljandi gümnaasiumit teist päeva. Põgusa kogemuse varal ütles ta "Aktuaalsele kaamerale", et Viljandi gümnaasiumis on asju, mida kindlasti tasub Kiviõli koolil üle võtta.

Vahe riigigümnaasiumi ja osaliselt kahes keeles õpetava keskkooli vahel on tuntav.

"Vahe ongi see, et see on suurte inimeste kool, siin majas liigutakse vaikselt, siin ei tormelda, ei joosta. Akadeemiline rahu ja vaikus. Ja ka see, et siin koolis on üks keel, mis minu jaoks on hoopis teistsugune kogemus," rääkis Uustalu.

Tema toetab õpilasvahetuse ja ka direktorite vahetuse jätkumist.

"Õpilasvahetus ju niikuinii toimub. Üks õpilane siin juba eelmisel aastal käis. Ma usun, et see jätkub niikuinii, kas mina seda toetan või mitte, aga toetan kindlasti," rääkis ta.

"Ma soovitan teistel direktoritel küll, kui neil endal muidugi huvi on. Minu esimese päeva kogemus ütleb, et see mõte oli õige ja igal juhul vääris tegemist," lisas Uustalu.

Kiviõli 1. keskkooli juhib sel nädalal aga Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Luisk. Viljandi 520 gümnasisti asemel on Kiviõlis 380 õpilast 1. kuni 12. klassini.

"Mulle väga-väga meeldib Kiviõli 1. keskkooli nooruslik vaim. Selle keskkooli puhul kohe esimesest päevast alates võlus mind ka väga ühtehoidev koolikultuur, töötajate jagatud ühine visioon, see, kuidas kooliruumis häid sõnumeid nähtavaks teha. See on olnud see, mis mulle on olnud esimesest päevast inspireeriv. Siit kogutud ideid ja mõtteidtahaks minna ikkagi jagama kohe oma kooli," rääkis Luisk.

Kiviõli üllatab ka tööst vabal ajal. "Silma jäävad kindlasti Kiviõli linna tulles tuhamäed, millest üks on tegelikult kasutusele võetud kui spordikompleks. On plaanis minna seda lähemalt vaatama ka mõnel õhtul," ütles Luisk.

Põnevaimaks uueks kogemuseks peab Ülle Luisk koolis toimivat keelekümblust ja lõimitud keeleõpet. Ta lisas, et peale töövahetuse lõppemist kohtub ta kindlasti Kiviõli direktoriga, et kuulda tema tähelepanekuid Viljandi koolist ning edastada ka enda märgatut kolleegile.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: