Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tšiilis algas kohus katoliku kiriku vastu

Foto: Carlos Vera/Reuters/Scanpix

Tšiilis algas kohtuprotsess, kus katoliku kiriku vastu on esitatud tsiviilhagi seksuaalse ahistamise varjamise eest. Preester Fernando Karadima kunagised ohvrid nõuavad kirikult kahjutasuks 650 tuhat dollarit oma kannatuste eest.

Süüdistused keskenduvad teismelisi poisse ahistanud häbistatud ning ametipiirangutega karistatud preestrile, kelle Vatikan juba 2011. aastal seksuaalse ahistamise pärast süüdi mõistis. Nüüd on tema ohvrid võtnud ette kohtutee katoliku kiriku vastu, et see aastakümneid toimunud seksuaalsel ahistamisel juhtuda lasi, vahendasid ERR-i teleuudised.

Eile esmakordselt viimase nelja aasta jooksul avalikkuse ette astunud preester ise kinnitas kohtus esinedes taas, et on süütu. Kiriku esindajad sellega ei nõustu.

"Aastakümned on möödunud nende ahistamiste toimepanekust. Möödas on viis aastat sellest, kui kirik selgelt Fernando Karadima nende eksimuste eest hukka mõistis. Me lootsime, et pärast nii pikka aega on ta tunnistanud oma tegusid ja süüd ohvrite ees, kiriku ees, selle riigi ees," rääkis Santiago peapiiskopi advokaat Nicolas Luco.

Katoliku kirik on preester Fernando Karadima teod hukka mõistnud ning karistanud teda sellega, et ta ei tohi enam missasid läbi viia.

Lasteahistamises süüdistatud preester elab tagasitõmbunult Tšiilis ühes kloostris ning peab ülejäänud elupäevad veetma Vatikani otsuse kohaselt palveis ja kahetsedes.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: