Paavst avas Vatikanis lastepilastusevastase tippkohtumise

Paavst Franciscus avas neljapäeval Vatikanis märgilise tähtsusega tippkohtumine lastepilastuse teemal.

"Jumala püha rahvas jälgib ja ootab mitte lihtsaid ja ilmselgeid hukkamõistmisi, vaid konkreetseid ja tõhusaid meetmeid," lausus paavst 190 kõrgele katoliku kiriku vaimulikule. 

Franciscus eraldab kolm ja pool päeva püüetele veenda katoliku piiskoppe probleemi üleilmsuses ja ärgitada neid sellega võitlema.

Neljapäeval palvusega alanud kohtumisel peetakse kõnesid ja korraldatakse õpitubasid laste kaitsmiseks, ahistamise vältimiseks ja probleemi varjamise lõpetamiseks.

Franciscus palvetas neljapäeval enda sõnul selleks, et aidata pöörata "see kurjus võimaluseks mõista ja puhastuda". Ta pani vaimulikele südamele, et neil lasub vastutus "kuulata õiglust tahtvate noorte appihüüdeid". 

Kiriku lastepilastuse skandaal lahvatas enam kui 30 aastat tagasi Iirimaal ja Austraalias. Hiljem levis see Ühendriikidesse, mujale Euroopasse, Ladina-Ameerikasse ja Aasiasse.

Paljud piiskopid eitavad endiselt probleemi tõsidust või pisendavad seda. Sama on kriitikute sõnul varem teinud ka Franciscus, kes otsustas pärast möödunud aasta Tšiili lapsepilastusskandaali aga oma hoiakut märkimisväärselt muuta. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: