Läti võimud vahistasid seksuaalkuritegudes kahtlustatud katoliku preestri

Katoliku preester.
Katoliku preester. Autor/allikas: AP/Scanpix

Läti politsei pidas kinni rooma-katoliku preestri, keda kahtlustatakse teovõimetu mehe vastu sooritatud seksuaalkuritegudes. Läti raadio teatel vaimulik eitab kuritegude sooritamist.

Vaimulik Pavels Zeila pole mitte ainult nelja Latgale koguduse preester, vaid ta on olulistel ametikohtadel ka Läti katoliku kiriku struktuuris, vahendas Läti ringhääling.

Lisaks vaimulikule peeti kahtlustusega seoses kinni veel kaks meest. Kahtlustuse kohaselt kasutati üht vaimse puudega teovõimetut meest seksuaalselt ära. Kaks meest on kinni peetud kahtlustatuna inimkaubanduses ning kolmas otseselt seksuaalkuritegude sooritamises.

"Kaks kahtlustatavat võimaldasid raha eest ligipääsu vaimse puudega isikule ehk ohvrile ning üks kahtlustatav sooritas seksuaalakte kui lõplik ostja," selgitas kõrge politseiametnik Armands Lubarts, kes kinnitas, et preester on kahtlustuse kohaselt "lõplik ostja".

Politsei on konfiskeerinud ka kahtlustatavatele kuuluvaid arvuteid ja andmekandjaid.

Zeila advokaadi sõnul on juhtumi asjaolud segased ning tema klient eitab mainitud tegudes osalemist.

Katoliku kirik Lätis lubas oma avalduses teha vajadusel võimudega koostööd ning tuletas avalikkusele meelde, et kõik on süütud hetkeni, kui tõestatakse vastupidist.

Rēzekne piirkonnas on preester Zeilat tuntud juba aastaid ning anonüümseks jääda soovinud kohalikud rääkisid Läti raadiole, et nemad usuvad, et preester on süütu ning et tema arreteerimine on provokatsioon enne käesoleval kuul toimuvat paavst Franciscuse visiiti. Samas ei selgitanud nad, kes või miks peaks sellise provokatsiooni korraldama.

Paavst Franciscus viibib 24. septembril Lätis 10 tundi. Enne on ta olnud kaks päeva Leedus ning 25. septembril viibib paavst Eestis.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: