Põltsamaal hukkus teele jooksnud lamba põhjustatud avariis mees ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1449595250000 | amCalendar}}
Avariipaik Põltsamaal
Avariipaik Põltsamaal Autor/allikas: Lõuna prefektuur

Täna õhtul sai Põltsamaal toimunud raskes liiklusõnnetuses surma raskeveokiga kokku põrganud väikebussi juht.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja ütles ERR-i uudisteportaalile, et kell 17.30 tuli teade raskest liiklusõnnetusest Põltsamaa sillal.

Esialgsetel andmetel jooksis üle silla sõitnud Renault' raskeveokile ette lammas ning veokijuht tegi loomale otsasõidu vältimiseks äkkpidurduse. Paraku kaotas veok juhitavuse, kaldus vastassuunavööndisse ning põrkas kokku vastu sõitnud väikebussiga Renault Master.

Väikebussi roolis olnud 30-aastane Ivo sai õnnetuses sedavõrd raskeid vigastusi, et hukkus sündmuskohal. Kaasreisija, 33-aastane Maaris viidi tervisekontrolliks haiglasse. Raskeveokit juhtinud 44-aastane Vilmar viga ei saanud. Liiklus sündmuskohal suleti ning suunati läbi Põltsamaa linna, et päästjad saaksid vaevu kraavipervel seisvad sõidukid tagasi teele tõmmata. Liiklus taastati sel teelõigul pärast kella kümmet õhtul.

"Mõlemad sõidukid paiskusid kokkupõrkest teepiirdesse, mis purunes, kuid takistas siiski sõidukite sillalt alla kukkumise, millega võinuks tagajärjed olla veelgi traagilisemad," kirjeldas sündmuskohal olnud Lõuna prefektuuri operatiivjuht Aleksandr Naidis.

Õnnetuse kõigi asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust. Praeguseks on välja selgitatud ka lamba omanik, kelle sõnul oli loom pandud aedikusse, kuid kuidas ta sealt välja pääses, ei osanud ta veel täpsustada.

Ta lisas, et praegu on liikluses üks aasta kõige keerulisem aeg, sest nähtavus on küllalt kasin. "Sellel teelõigul puudus eraldi valgustus. Must maantee ja vastutulevate sõidukite tuled võivad teatud juhtudel tekitada olukorra, kus teeservad ei ole sõidukijuhtidele kuigi hästi nähtavad. Sellisel juhul on abiks, kui sõidukiirust veidike maha võtta ning kitsamal teelõigul hoolikamalt teeservasid jälgida,“ soovitas Aleksandr Naidis.

Kõik õnnetuse osapooled kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust ning sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Esialgsel veoki sõidumeeriku ketaste vaatlusel nähtus, et töö- ja puhkeajast on kinni peetud ning ka veoki sõidukiirus jäi esialgsetel andmetel lubatu piiresse.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: