Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soomes ei piirata enam poodide lahtiolekuaegu, poeketid kaaluvad lisatööjõu palkamist

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Soome parlament kiitis täna heaks eelnõu, millega kaotatakse poodidele kehtestatud lahtiolekuaegade piirangud. Mitmed poeketid on juba teatanud, et kavatsevad uuest aastast lahtiolekuaegu pikendada.

Jaekaubanduskett S-ryhmä teatas, et kavas on nii poodide varem avamine kui ka õhtuse lahtiolekuaja pikendamine. Lahtiolekuaegade kohta tehakse otsused piirkondade endi poolt, kuid juba praegu on selge, et muudatused ootavad ees selliseid poekette nagu S-market, Prisma ja Sale - kokku puudutab otsus umbes 500 poodi, vahendas Yle.

Näiteks populaarsemad Prismad on tulevikus lahti õhtul kella 23-ni ning osa S-marketitest hakkavad olema avatud ööpäevaringselt.

Ka K-kauppa poekett on seadusemuudatust tervitanud ning kaalub lahtiolekuaegade pikendamist.

Lahtiolekuaegade piirangud kaotatakse kõige varem aastavahetusel, kõige hiljem veebruari alguseks.

Poekettide hinnangul tähendab muutus ka seda, et poodidesse tuleb lisatööjõudu palgata, kuid täpsem vajadus selgitatakse välja aasta esimeses pooles klientide käitumist ja eelistusi jälgides.

Sama seadusega kaotati lahtiolekuaegade piirangud ka juuksurisalongidele.

Üksikute väikepoodide omanikud aga kardavad, et nüüd, kus piirangud suurtele poodidele kaotati, võib see kaasa tuua mitmete väikepoodide sulgemise, sest neil pole enam varasemat konkurentsieelist.

Seni on Soomes poodide lahtiolekuaegu reguleerinud erinevad piirangud, mis on sõltunud poe suurusest, asukohast ja muudest asjaoludest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: