Jahimehed kuulutasid välja jahirahu

{{1450417542000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eesti jahimeeste selts kuulutas Kuressaare piiskopilinnuses välja kolme päeva pikkuse jahirahu, mis keelab jõulupühade ajal Eesti metsades jahipidamise.

Jahirahu väljakuulutamine on osa Eesti jahikultuurist, kus jõulupühade ajal kutsutakse üles veetma aega perega ja viima loomadele metsa toitu, vahendasid ERR-i teleuudised.

Jahimeeste seltsi presidendi Margus Puusti sõnul on jahirahu väljakuulutamine eelkõige tunnistus sellest, et loodus on üks tervik ja meie kõik oleme selle osad.

Jahirahust, nagu varasematelgi aastatel, lubatakse aga ka nüüd kinni pidada.

"Jahirahu väljakuulutamine ei tulene seadustest, vaid see on kokkulepitud jahimeeste endi vahel. Ja rõõmuga on tõdetud, et sellest on seni väga hoolega kinni peetud. On olnud väga üksikud erandid ainult," ütles Puust "Aktuaalsele kaamerale".

Ka sigade Aafrika katkuga seoses kehtestatud kõrged küttimismahud ei tähenda, et metssigadel ei oleks jahirahu.

Seoses sigade Aafrika katkuga on jahimehed tänavu kõige rohkem olnud hõivatud just metssigade küttimisega. Metssigade suurima populatsiooniga piirkonnas - Saaremaal , on jahimehed tänaseks suutnud küttida üle 3400 metssea.

Jahimehed korraldavad küttimist sel kombel, et jõulupühade ajal valitseks metsas vaikus.

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: