VKG koondab 500 inimest

{{1452847545000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Viru Keemia Grupp juhtkond otsustas konserveerida Kiviter-tehnoloogial töötavad põlevkiviõli vabrikud nafta jätkuva märkimisväärse hinnalanguse tõttu ning koondada 500 inimest.

Põlevkiviõli tootmine jätkub kolmel Petroter-tehnoloogial töötaval põlevkivi ümbertöötlemise tehasel, mille tarbeks toodab kivi VKG Ojamaa kaevandus.

VKG juhatuse esimees Ahti Asmann ütles, et Nafta hinna drastiline langus maailmaturul on vähendanud VKG kui mitte-konventsionaalse naftatootja konkurentsivõimet oluliselt ning see tingiski Kiviter vabrikute konserveerimise.

Ta märkis, et praeguse naftahinna juures ei ole õlitootmine Kiviter-tehnoloogial enam majanduslikult efektiivne. "Riskide maandamiseks oleme võtnud erinevad sammud ette, kuid sellele vaatamata peame märkimisväärselt vähendama tootmiskulusid ja praegu on selleks viimane aeg. Tänased valusad otsused on kontserni jaoks hädavajalikud tagamaks ettevõtte pikaajalist elujõulisust ja tegevuse jätkamist. Kiviter vabrikute konserveerimisel toimuv tootmise ümberkorraldamine puudutab ligi 500 inimest. Vaatamata seni kasutusele võetud meetmetele kulude optimeerimiseks ei jäta kujunenud majanduskeskkond ja ülimadal naftahind meile muid võimalusi ettevõtte elujõulisuse säilitamiseks," rääkis Asmann.

Järgmisel nädalal alustavad kontserni ettevõtted konsultatsioone Keemikute Ametiühingu ja Töötukassaga töölepingute ülesütlemise tagajärgede leevendamiseks. Seoses õlivabrikute konserveerimisega väheneb töökohtade arv kõige rohkem VKG Oil-is kuid ka teistes kontserni koosseisu kuuluvates ettevõtetes: VKG Kaevandused, VKG Energia, VKG Transport, Viru

 

Detsembrikuu lõpus oli registreeritud töötuid Ida-Virumaal 6 540, neist 95% oli olemas varasem töökogemus. Kõige rohkem on varem töötanud töötute seas oskustöötajaid ja käsitöölisi (26%), lihttöölisi (19%), seadme- ja masinaoperaatoreid ja koostajad (17%) ning teenindus- ja müügitöötajaid (16%). 

Töötukassal oli detsembris Ida-Virumaal vahendada 579 töökohta. Pakutavatest töökohtadest moodustasid suurima osa teenindus- ja müügitöötajatele (25%) pakutavad töökohad. Järgnesid seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele (24%) ning oskustöötajatele ja käsitöölistele pakutavad töökohad (19%) pakutavad töökohad.

Üldiselt saab öelda, et töötukassa vahendatavate töökohtade valik on lai. Kui vaadata Ida-Virumaa tööpakkumisi detailsemalt, näeme, et suurima osakaaluga on ametialade lõikes naha masinõmblejate ja karusnaha masinõmblejate tööpakkumised (kõigist tööpakkumistest 16,9%).

Kuna pakutavad töökohad on väga erinevad, on ülejäänud ametialade osakaalud kõigist pakutavatest töökohtadest on märksa väiksemad. Näiteks juuksuritele pakutavate töökohtade osakaal oli detsembris kõigist Ida-Virumaa vabadest töökohtadest 4,8%, teiste ametialade nagu kokk, keevitaja või elektrik osakaal on juba oluliselt väiksem, jäädes vahemikku poolest protsendist kolme

Detsembri lõpu seisuga oli registreeritud töötuse määr Ida-Virumaal 10,1% ning Eestis keskmiselt 4,7%.

Eurostati jaanuaris avaldatud statistika kohaselt on Eesti üldine töötuse määr, mille arvutamiseks kasutatakse rahvusvahelist metoodikat ja mis arvestab ka registreerimata töötutega, oluliselt madalam Euroopa Liidu keskmisest. Kui Eesti töötuse määr on viimaste andmete kohaselt tasemel 6,3%, siis Euroopa Liidus keskmiselt 9,1%. Vaid väga vähestes Euroopa Liidu riikides on töötus võrreldes Eestiga madalam.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: