Loomahammustuste tõttu pöördus mullu arsti juurde üle 1300 inimese ({{commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Terviseameti statistikast selgust, et loomad hammustasid eelmisel aastal inimesi 1329 korral. See arv näitab aga ainult neid hammustusi, mille puhul inimene jõudis arsti juurde.

Hammustajate nimekirjast leiab nii koduloomi, eksootilisi loomi kui ka metsloomi. Enim said inimesed hammustada koertelt (900 korral) ja kassidelt (368 korral). Järgnesid aga mitmed närilised nagu rotid, hiired ja tuhkrud. Vähem hammustasid deegud ja hamstrid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Zooloog Aleksei Turovski ütleb, et ilmselt registreeritakse näriliste hammustusi aina rohkem seetõttu, et neid on tänapäeval koduloomadeks niivõrd lihtne soetada.

Turovski lisab, et närilised ei hammusta kunagi niisama, neid võttes tuleb enne välja selgitada, mis tingimusi loom vajab.

Eelmisel aastal inimesi hammustanud loomade hulgast leiab ka mitmeid metsloomi nagu rebane, saarmas, kährik ja metssiga.

Turovski ütleb, et meie metsloomad tulevad inimesele aina lähemale, ka linnainimesele ja nii on täna mööda Tallinna teid lonkiv rebane suhteliselt tavaline vaatepilt. Vaatamata sellele aga ei tohiks inimene kindlasti metsloomadele süüa pakkuda.

"Ärge looge nende loomadega kontakti - seda ei ole vaja. Te eksitate neid. Näiteks lähete kaheks nädalaks Hispaaniasse. Aga looamd on harjunud teie aias toituma, eksole. Söövadki teie kassi ära, kui nad on rebased. Andke andeks, aga õigesti teevad," rääkis Turovski.

Hammustajate loomade nimekirjast leiab ka eksootilisi loomi nagu ahv ja pesukaru. Suure tõenäosusega on need hammustused saadud siiski välismaal, kuid koju naastes on inimene siin arsti juurde läinud.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: