Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Tallinna lennujaamas ja sadamas tugevdati kontrolli

{{1458639103000 | amCalendar}}

Seoses Brüsseli lennujaamas ja metroos toimunud plahvatustega otsustasid siseminister ja PPA peadirektor võtta tugevdatud kontrolli alla Tallinna Lennujaama ja Vanasadama.

"Tõsi on see, et iga minut toob uusi uudiseid Brüsselist ja peame olema väga tähelepüanelikud ja jälgima, mis toimub. Meie omalt poolt oleme suurendanud lennujaama ja Vanasadama turvalisust. Oleme viinud sinna kiirreageerimisüksuse koos koertega," ütles siseminister "Aktuaalsele kaamerale".

"Eks järgenvad tunnid näitavad, kas peame tegema mingeid täiendavaid otsuseid või piisab esialgu sellest. Jälgime, millised arengud Brüsselis toimuvad ja seejärel saame otsustada, kas ja kui kaua peame täiendavat julgeolekut lennujaamas ja Vanasadamas hoidma," lisas ta.

Pevkuri sõnul pole sellisele jõhkrale rünnakule ühtegi õigustust. "Meie ülesanne on Euroopas ühiselt seista vastu igasugusele terrorismile. Oleme vajadusel valmis Belgiale andma abi nende kuritegude avastamiseks."

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põdra sõnul on politsei seoses Brüsselis toimunud rünnakutega suurendanud nähtavaid politseijõude Tallinna sadamas ja lennujaamas.

„Täiendavate patrullide ülesandeks on turvalisuse tagamine ja suurem valmisolek. Samuti oleme aktiivses infovahetuses rahvusvaheliste partneritega ning vajadusel täpsustame nende inimeste profiili, keda sadamas ja lennujaamas täiendavalt kontrollime,“ rääkis Põder.

Kuigi ennetava meetmena on suurendatud turvakontrolli lennujaamas ja sadamas, ei ole kaitsepolitseiameti hinnangul Eestis terrorismioht tõusnud.

Brüsseli Zaventemi lennujaamas toimus täna hommikul natuke enne kella 8 vähemalt kaks plahvatust. Belgia meedias räägitakse kuni 11 hukkunust, kuid ametlikku infot on veel vähe.

Tallinna Lennujaama lennundusjulgestuse juht kommenteerib olukorda "Aktuaalses kaameras": 

Lennujaamade turvareegleid karmistati oluliselt mitmel pool maailmas. "Aktuaalne kaamera" tegi kokkuvõtte:Pidevalt täieneva info leiab siit.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: