Ida-Virumaa peab läbirääkimisi 30 ettevõtte maakonda meelitamiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse juhatuse liikme Teet Kuusmiku hinnangul soodustavad valitsuse meetmed ettevõtete piirkonda tulekut. Praegu peetakse läbirääkimisi 30 ettevõttega, kes positiivse otsuse korral suudaksid töötute arvu kindlasti vähendada.

Uute töökohtade loojaile ja töötute palkajaile makstakse riigieelarvest töölevõetavate brutopalgast tagasi 50 protsenti. Ettevõtetel, kes teevad Ida-Virumaale või teistesse raskemas olukorras olevatesse piirkondadesse järgmisel aastal tööstusinvesteeringuid, on võimalik saada toetust miljon eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus peab läbirääkimisi ligi 30 ettevõttega.

"Nendest on kuus projekti suurinvesteeringu projektid ja ma arvan, et järgmise aasta eelarvest eraldatav toetus suurprojektidele mõjub kindlasti väga hästi. Samuti võib öelda, et meil on täna mitu ettevõtet, kes on öelnud, et kui globaliseerumisfondist tööjõutasude toetus otsustatakse ära, siis nad on valmis oma investeerimisotsused Ida-Virumaa kasuks ära tegema," selgitas Kuusmik.

SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus tegeleb igapäevaselt uute ettevõtete otsimisega. Kuusmiku sõnul võiksid tööjõupuuduses Viljandi ettevõtted kaaluda Ida-Virumaale laienemist.

"Ma arvan, et see kiirendab protsessi. Kindlasti on oluline vaadata ka neid ettevõtjaid, kes täna on otsinud endale töömessidelt Ida-Virumaalt töötajaid, kuid pole leidnud, sest inimesed ei taha Ida-Virumaalt ära kolida. Ma arvan, et see on hea tõuge just nendele ettevõtjatele, et teha otsus selles osas, et laiendada oma tootmist Ida-Virumaale," rääkis Kuusmik

Praegu on Ida-Virumaal üle 7500 töötu. Kuusmiku meelest ei lahenda võimalikud uued töökohad küll kõigi muresid, ent investeeringutega loodavad ja palgatoetusega töökohad elavdavad tööturgu, tuues kaasa kaudsed töökohti.

Suurkoondanud Viru Keemia Grupp ning Eesti Energia Kaevandused täna kommentaare ei andnud, jäädes ootama energiaturuseaduse ja keskkonnatasude seaduse vastuvõtmist.

Valitsuse otsusega hakatakse Ida-Virumaale töökohtade loojatele toetust maksma. Toetust makstakse tööandjale, kes võtab Ida-Viru maakonnas ühe kuu jooksul tööle vähemalt 20 töötut. Pärast selle nõude täitmist võib tööandja saada toetust iga täiendavalt tööle võetud töötu eest. Tööle võetav inimene peab olema Ida-Viru maakonna töötu, kes on olnud ilma alalise töökohata viimased kuus kuud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: