Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politico märkis ära Kaja Kallase 40 mõjukaima europarlamendi saadiku hulgas

Kaja Kallas on riigikogu liige (Reformierakond).
Kaja Kallas on riigikogu liige (Reformierakond). Autor/allikas: ERR/Ülo Josing

Ajakiri Politico reastas 40 mõjukamat Euroopa Parlamendi liiget, kelle hulgas on ainsa Eesti parlamendisaadikuna välja toodud ka Kaja Kallas.

Politico kirjutab, et Euroopa Parlament on ainus EL-i institutsioon, millel on otsene mandaat rahvalt ja seetõttu on üllatav, et siiani ei ole keegi koostanud nimekirja mõjukamatest parlamendiliikmetest.

Ajakirja hinnangul võib üks põhjus olla "poliitilises segaduses, milles 751 parlamendiliiget töötavad". Kuigi europarlament on korduvalt ähvardanud blokeerida erinevaid kokkuleppeid, siis ei ole EL-i otsustamise kese Parlamendis, vaid Euroopa Komisjonis.

Siiski on suutnud paljud euroarlamendi liikmed avaldada tugevat poliitilist mõju Euroopas.

Kõige mõjukamaks europarlamendis peab Politico Parlamendi presidenti Martin Schulzi. Politico hinnangul püüab Schulz muuta oma positsiooni Parlamendis nähtavamaks ja võimukamaks kui varem ning püüab kaasata Parlamenti rohkem teiste EL-i institutsioonide töödesse.

Teisele kohale on nimetatud euroskeptilise Prantsuse Rahvusrinde liider Marine Le Pen, kes on Parlamendis Rahvaste ja Vabaduste Euroopa fraktsiooni juht. Kolmandale kohale on nimetatud Belgiast pärit Guy Verhofstadt, kes on Parlamendis Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Liidu (ALDE) esimees.

Eesti saadikutest ainsana on mõjukamate hulgas Kaja Kallas, kes asub 30. kohal. Politico on nimetanud ta "tõusvaks täheks".

"Kallas on Parlamendi digitaalse ühisturu seisukoha autor. Alates 2005. aastast on Komisjon kolm korda seda ideed planeerinud, kuid need on langenud erahuvide ohvriks. Seetõttu on Kallas tähtis: ta mõistab tehnoloogiat, poliitikat ja konkurentsiõiguse advokaadina ka monopolidevastase võitluse aspekte selles kiirestimuutuvas maailmas. Kui Euroopa digitaalne ühisturg tuleb, siis Kallas aitab seda kujundada," kirjeldab Politico.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: