Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu abilinnapea: Lember ei määranud Raadi konkursitingimusi

Tartu abilinnapea Jarno Laur (SDE).
Tartu abilinnapea Jarno Laur (SDE). Autor/allikas: Sille Annuk/Postimees/Scanpix

Korruptsioonikahtlustuse alusel kinni peetud Tartu abilinnapea Kajar Lember taandas end Raadi arenduse ideekonkursi üksikasjade aruteludest ning ei saanud sellega tekitada endale ettevõtluseks soodsaid tingimusi, kinnitas Tartu abilinnapea Jarno Laur.

Lemberi erakonnakaaslane, sotsiaaldemokraatlikku erakonda (SDE) kuuluv Jarno Laur selgitas Vikerraadio saates "Uudis+", et siis, mil linnavalitsus otsustas Tartus Raadil, Eesti Rahva Muuseumi (ERM) lähedal olevate kinnistute arendamiseks ideekonkursi korraldada, taandas Lember end nii linnavalitsuses kui ka volikogus toimunud arutlustest.

"Olen otsustanud, et tahan ühe oma ideega osaleda. Leian, et konkursil osalemine tekitaks huvide konflikti, olengi seetõttu otsustanud abilinnapea ameti maha panna ja mingiks ajaks keskenduda erasektorile," on Lember varem oma ametikohast loobumist põhjendanud.

ERMi juurde viiva tänava äärsete kinnistute Roosi 83 ja Roosi 84 arendusõigusest loobus hiljuti Neinar Seli. Seepeale otsustati korraldada avalik ideekonkurss, millega loodetakse leida projekt, mis oleks seotud kas kultuuri, turismi või spordiga ja võimalik eriotstarbeliselt kasutada. Hooned on endised lennukiangaarid, mis Jarno Lauri sõnul tuleb kindlasti kasutuses hoida ja säilitada.

Tartu abilinnapead ja erakonnakaaslased Jarno Laur (hallis pintsakus) ja Kajar Lember (mustas pintsakus) linnavolikogu istungil, mil Lember teatas tagasiastumisest. Foto: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Laur kinnitas, et kuna linnavalitsus tegi konkursitingimused ilma Lemberi osaluseta, on välistatud, et Lember oleks linnaametnikuna endale tulu kindlustanud. Ta lisas, et Raadi konkursi väljatöötamine on olnud nii avalik kui võimalik, kaasates otsutusse ka volikogu. "Läbipaistvuse seisukohalt peaks need protsessid olema sellised, et nad ei jäta ruumi susserdamiseks või mõjutamiseks," lausus Laur Vikerraadios.

Laur ei vastanud küsimusele, kuivõrd suureks ta Eesti omavalitsuses korruptsiooni riski hindab. "Kui on ka vaid üks korruptsioonijuhtum, on see suur probleem, sest korruptsioon on suur probleem," sõnas ta.

Lember esitas abilinnapea ametikohalt tagasi astumise avalduse juba 12. mail. SDE Tartu piirkonna juhatus ja fraktsioon otsustasid, et Lemberi asemel asub abilinnapea ametisse Jaan Õunapuu. Uus abilinnapea on plaanis ametisse nimetada 9. juuni istungil, mis oli paika pandud juba enne Lemberile korruptsioonikahtlustuse esitamist.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: