Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Statoil ostab suurema osa Premium 7 tanklaketist

{{1466420756000 | amCalendar}}
Foto: Martin Dremljuga/ERR

Statoili kaubamärgi all peamiselt kütusetanklaid opereeriv Circle K Eesti AS ostab 23 tanklat Sevenoil EST OÜ-lt, mis opereerib 30 tanklaga Premium 7 ketti.

"Statoil on pikalt oodanud ja otsinud võimalust jaamadevõrgu laiendamiseks ning loodetavasti juba lähiajal, peale konkurentsiametilt loa saamist, on meil võimalus avada 23 uut müügikohta üle Eesti," Ütles Circle K Eesti peadirektor Kai Realo.

Circle K Eesti AS ostab Sevenoil EST OÜ-lt 11 teenindus- ja 12 automaatjaama, misjärel hakkab Statoil kliente Eestis teenindama kokku 77 müügikohas. Tehingu lõpuleviimine eeldab konkurentsiameti heakskiitu ning lepingus kokkulepitud eeltingimuste täitmist. Tehingu lõpuleviimine leiab aset eeldatavasti Circle K Eesti Emafirma Couche-Tardi majandusaasta teises kvartalis.

"Oleme väga rahul lisanduvate jaamade asukohtadega, mis täiendavad Statoili müügivõrku ning samuti ka hoonete ja rajatiste seisundiga, mis võimaldab Statoili ja hiljem Circle K kontseptsiooni elluviimist ilma liigsete ümberehitusteta," märkis Realo.

"Viimastel aastatel oleme aktiivselt investeerinud oma olemasolevate jaamade kaasajastamisesse ja uute kontseptsioonide turuletoomisesse. Nüüd avaneb meil võimalus oma müügivõrku oluliselt laiendada ning seeläbi pakkuda klientide poolt kõrgelt hinnatud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ka neis piirkondades, kuhu Statoili võrk seni ei ulatunud," lausus Realo.

Premium 7 tanklaketti opereeriva Sevenoil EST OÜ juhataja Mati Luige sõnul viis jaamade müügini 2015. aastal alustatud niinimetatud "sale and leaseback" mudeli katsetamine. "Kaalusime eelmisel aastal oma kinnistute müüki, et siis ise jätkata vaid teenuste pakkumisega, kuid erinevaid pakkumisi ja mõtteid kaaludes jõudsime tänasele lahendusele, mis on parim kõikidele osapooltele ja klientidele. Olemasolevast 31 jaamast jäävad kaheksa jaama endiselt Premium 7 kaubamärki kandma ning on avatud klientidele," lausus Luik.

Ostu-müügitehingut nõustasid juriidilised bürood Cobalt, Lextal ja Moor & Silm.

Circle K Eesti AS, endise nimega Statoil Fuel & Retail Eesti AS, omab ja opereerib Eestis 46 täisteenindus- ja seitset Statoil 1-2-3 automaatjaama ning üht mugavuspoodi. Ettevõttes töötab ligi 560 inimest, neist pisut enam kui 500 teenindusjaamades.

Circle K Eesti AS kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisse kontserni Alimentation Couche-Tard, milles töötab 100 000 inimest ning millele kuuluva kaubamärgi Circle K all tegutseb Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Aasias üle 12 000 mugavuspoe ja teenindusjaama. Circle K Eesti AS jaemüügitulu 2013/2014 majandusaastal oli 215 miljoni eurot.

2004. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev Sevenoil EST OÜ kaupleb üle Eesti 31 Premium 7 kaubamärgi all tegutsevas jaamas, ettevõttes töötab 170 inimest. Sevenoil EST OÜ müügitulu ulatus 2014. aastal ligi 60 miljoni euroni.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: