Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Filipiinide president nimetas ÜRO-d "hoorapojaks"

Filipiinide president Rodrigo Duterte.
Filipiinide president Rodrigo Duterte. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Filipiinide president Rodrigo Duterte ähvardas teda vägivalla eest kritiseerinud ÜRO-d riigi organisatsioonist väljaastumisega.

Duterte ametisseastumisega alanud korrakaitsekampaanias on politsei andmetel hukkunud üle 1500 inimese, presidendi tegevus on pälvinud ÜRO ja inimõigusorganisatsioonide karmi kriitika.

"Võib-olla otsustame lihtsalt ÜRO-st välja astuda. Kui ÜRO on säärane lugupidamatu hoorapoeg, siis me lihtsalt astume välja," hoiatas president pühapäeval kodulinnas Davaos antud pressikonverentsil.

Duterte lisas, et võib kaaluda isegi uue rahvusvahelise organisatsiooni loomist. "Kutsun sinna kõiki. Võib-olla Hiina ja Aafrika riigid," lisas president.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AFP/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: