Fotod: Putin tutvustas Prževalski hobustele metsikut loodust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa president Vladimir Putin külastas esmaspäeval Orenburgi oblastis asuvat looduskaitseala, kus tegeldakse väljasuremisohus Prževalski hobuse tagasi loodusesse toomisega.

Kremli pressiteenistus avaldas fotogalerii selle kohta, kuidas loodusesõbraks peetud riigipea koos metsikute hobustega aega veetis. Täpsemalt seisnes Putini ülesanne selles, et ta lasi koos looduskaitseala töötajatega hobuseid aklimatiseerumistsoonist looduslikku elukeskkonda.

Prževalski hobuseid lasti nn kontrollitult vabadusse esimest korda. Kui üldjuhul tehakse hobuste jaoks värav lihtsalt lahti, inimesed lähevad ära ning hobused võivad aiast väljuda endale sobival ajahetkel, siis äsja meedia silme all toimunud ürituse jaoks oli hobustele õpetatud, et kui president värava avab, tuleb kohe metsikusse loodusesse kapata.

Loodukaitseala töötajad Tatjana Žarkih ja Rafila Bakirova avaldasid heameelt selle üle, et kõik nii korrapäraselt sujus. "Mulle jäi hobuste käitumist jälgides mulje, et nad tundsid teid juba esimesel sekundil ära, sest nad ei kartnud absoluutselt ning tulid väga lähedale. Aitäh teile," ütles Bakirova president Putinile.

Prževalski hobune on viimane tänaseni säilinud ulukhobuse liik, kes küll 1960. aastatel loodusest hävis, kuid keda tänu kasvandustes ja loomaaedades peetud isenditele on alates 1990. aastatest loodusesse tagasi viidud.

Liik on saanud nime Vene kindrali ja geograafi Nikolai Mihhailovitš Prževalski järgi, kes nimetatud hobused 1879. aastal teadlaste vaatevälja tõi.

Venemaa president Putin on ka varem pressifotograafide silme all metsikus looduses ringi reisinud. Kuulsamate etteastetena on läinud ajalukku näiteks palja ülakehaga ratsutamas käimine ning see, kuidas Putin osales haruldase kureliigi päästmise eksperimendis ning lendles selleks deltaplaaniga linnuparve eesotsas. Kriitikud on nimetanud neid sündmusi põhjalikult kavandatud propagandaüritusteks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: