Riigiduuma võib Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerida veel tänavu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1475661380000 | amCalendar}}
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Venemaa parlament võib Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerida veel sel aastal, ütles Interfaxile Leonid Slutski, kellest saab eeldatavasti riigiduuma väliskomisjoni uus esimees.

"Leping ratifitseeritakse riigiduuma seitsmenda koosseisu poolt lähitulevikus, enne aasta lõppu," ütles Slutski.

"Me oleme oodanud seda olilist ratifitseerimist mitte ainult Venemaa ja Eesti suhteid silmas pidades, see on väga tõsine teema, mis aitab lahendada paljusid poliitilisi vaidlusi," lisas Slutski.

Mikser: Slutski väljaütlemisest ei saa väga palju järeldusi teha

Riigikogu välismomisjoni esimees Sven Mikser ütles kolmapäeval ERR-ile, et riigikokku pole ametlikku infot riigiduumast jõudnud ning Slutski väljaütlemisest ei saa praegu väga palju järeldusi teha.

"Aga loomulikult me jälgime, mida Vene poolelt öeldakse ja oleme äraootaval seisukohal," märkis Mikser.

Riigikogus on Eesti-Vene piirilepete ratifitseerimise seaduse eelnõu 2015. aasta sügisel läbinud esimese lugemise ja Mikseri sõnul oodatakse Venemaa poolt signaale, et võiks selle teisele lugemisele viia.

"Suurem osa Eesti poliitilistest jõududest on veendunud, et leping on mõistlik ja vajalik," sõnas Mikser. "Võtame järgmised sammud ette, kui uus riigiduuma on oma otsuse langetanud."

Venemaa on ka varem edastanud signaale, et piirilepped lähevad duumasse ratifitseerimisele. Nüüd tuleb ära oodata, kas seekord nõnda juhtubki, ütles "Aktuaalsele kaamerale" riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Leonid Slutskit nimetas Mihkelson kogenud duumasaadikuks, kes on olnud ka Venemaa delegatsioonis Euroopa Nõukogu parlamentaarses assamblees.

"Ta tegelikult väga hästi teab teemasid. Kas see oli tema täna improvisatsioon või mitte, me saame seda hinnata alles siis, kui sõnadele järgnevad teod," kommenteeris Mihkelson.

Vene riigiduuma valimised toimusid 18. septembril.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: