Läänemaa turismiedendajad on mures siseturistide suure osakaalu pärast

Foto: ERR

Kolme suvekuu jooksul majutati Eestis kokku 1,25 miljonit turisti, kellest 36 protsenti olid eestlased, aga näiteks Läänemaal ulatus siseturistide osakaal aga ligi kahe kolmandikuni turistide koguarvust.

Kolmel suvekuul majutati Läänemaal tänavu kokku 40 216 turisti, mida on napilt ehk 212 võrra enam kui mullu. Neist 68 protsenti olid Eesti kodanikud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näiteks spaahotell Laines on siseturistide tähtsus kasvanud juba pikemat aega. "Kui me võrdleme aastaga 2008 näiteks, siis on siseturistide osakaal kasvanud umbes 30 protsenti," märkis ASi Haapsalu Kuurort juhataja Irene Väli.

MTÜ Läänemaa Turism juhataja Annika Mändla hinnangul on võimalik, et siseturistide suurem osakaal tähendab, et maakonnas teenitav tulu on väiksem, kui see oleks juhul, kui siin käiks rohkem välismaalasi.

"Siseturistid on hakkanud ka peatuma pikemalt. Nad ööbivad kauem, see juba toob palju kasu, kuid siiski võib-olla sisseoste ja suveniire ja muid selliseid teenuseid ja tooteid ostavad vähem," selgitas Mändla.

Siseturismi domineerimise üheks põhjuseks on Läti turistide huvipuudus Läänemaa vastu. Kui Saaremaal oli sellel suvel lätlaste ööbimisi 9780 ja Pärnumaal 11 649, siis Läänemaal oli see number vaid 1133.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: