Iltalehti: Supo kahtlustab Venemaad kinnistute ostmises sõjaväelastele

Supo peahoone Helsingis.
Supo peahoone Helsingis. Autor/allikas: Vikipeedia

Soome kaitsepolitsei kahtlustab, et välismaalaste ostetud kinnistuid võidakse kasutada eraldusmärkideta sõjaväelaste majutamiseks, kirjutas Iltalehti, märkides, et Supo peab silmas Venemaa kinnisvaratehinguid Soomes.

Lehe andmetel on Supo toimetanud parlamendi komisjonile hinnangu, milles märgitakse, et regulaarselt on märgata tegevusi, millega valmistutakse kriisiolukorras mõjutamiseks.

Kriisiolukorras võib võõrriik kasutada kinnistuid ja neil asuvaid hooneid näiteks eraldusmärkideta sõjaväelaste majutamiseks või transporditaristuste sulgemiseks. Eraldusmärkideta üksuste all peetakse silmas niinimetatud rohelisi mehikesi, kes vallutasid Ukrainalt Krimmi poolsaare.

Supole teeb muret ka Venemaa ja Soome topeltkodakondusega isikute juriidiline staatus Venemaa seadusandluses. Venemaa seadused näevad ette, et kõik Vene kodanikud on kohustatud aitama Venemaa julgeolekuametnikke.

Soome kaitseministeeriumist öeldi STT-le, et välismaalaste maaomandi kohta on valmimas raport, mis avaldatakse järgmise aasta alguses. Supo hinnangut ei soovinud kaitseministeerium kommenteerida.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: