Kohus ähvardab Rahva Ühtsuse Erakonna tegevuse lõpetada

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rahva Ühtsuse Erakond Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu maakohus ütles vastuses Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) päringule, et Rahva Ühtsuse Erakonnal (RÜE) on esitamata 2015. aasta majandusaasta aruanne ja juhul kui partei seda enne aasta lõppu ei esita, algatatakse erakonna sundlõpetamismenetlus.

RÜE kanti registrisse 4. septembril 2014. aastal ja omas seaduse järgi õigust esitada 2014. ja 2015. aasta majandusaasta aruanded ühe aruandena. Hetkel on erakonnal aruanne esitamata.

Registripidaja algatab sundlõpetamismenetluse jaanuaris 2017, kui erakond ei ole selleks ajaks esitanud puuduvat majandusaasta aruannet.

RÜE juhatuse esimees Kristiina Ojuland ütles neljapäeval ERR-ile, et aruanne esitati viimase kuu jooksul. "Aruanne on esitatud, aga see on menetluses. Kuna me vahepeal vahetasime juhatust, siis tekkis segadus juhatuse allkirjadega. Küsimus on selles, et kumb juhatus peab alla kirjutama. Praegu seda täpsustatakse," selgitas Ojuland.

"Meil on juhatusest erinevatel aegadel mitu inimest lahkunud ja sellest see segadus on tekkinud," lisas ta.

Erakonna juhatusel on kohustus esitada majandusaasta aruanne kuue kuu jooksul arvates majandusaasta lõpust.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: