Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohtla-Järve tondilossi ootab peatselt lammutamine

Lammutamisele minev hoone aadressil Kalevi 33.
Lammutamisele minev hoone aadressil Kalevi 33. Autor/allikas: ERR

Kohtla-Järvel on lootust lahti saada ühest häbiplekist, linna sissesõidutee ääres 15 aastat tühjana seisnud üheksakorruselisest tondilossist, mille lammutamine läheb maksma 180 000 eurot.

1978. aastal valminud ja korraga rohkem kui poolele tuhandele inimesele elukohaks mõeldud ühiselamu on Tallinna poolt Kohtla-Järve Järve linnaossa külla sõitjatele olnud esimeseks hirmutavaks teetähiseks. Aadressil Kalevi 33 asuv maja on kurjakuulutava ajalooga, sest selle erastamisprotsess oli üks põhjuseid, miks 2001. aastal rööviti ja tapeti erastamiskomisjoni liige Nikolai Knjazev, vahendasid ERRi teleuudised.

Seejärel on maja käinud käest kätte ja sinna on lubatud ehitada nii hotell kui ka luksuskorterid. Lubadused on lubadusteks jäänudki. Praeguseks on selge, et hoone lammutatakse.

"See maja tekitab väga palju probleeme. Meil on ettekirjutus ka pääseametist, et seal on olnud põlenguid, on kogunenud asotsiaalid," rääkis Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko.

Isegi kummitusmaja lammutamise hankemenetlus ei kulgenud sel aastal valutult.

"Firma, kes võitis esimese hanke, loobus lepingu allakirjutamisest ja pidime uue hanke korraldama. Tuli teine firma ja see töö on muidugi kallim," nentis Jantšenko.

Linnavolinikud leidsid siiski, et kolemaja tuleb hävitada ning otsustasid lisada linna eelarvest senisele 60 000 eurole veel sama palju. Lisaks toetab 60 000 euroga KredEx. Lammutamist loodetakse alustada juba käesoleva aasta lõpus.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: