Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene meedia: Uljukajevi juhtumi raames kerkib peagi esile veel kahtlustatavaid

Aleksei Uljukajev teisipäeval Moskva Basmannõi kohtus.
Aleksei Uljukajev teisipäeval Moskva Basmannõi kohtus. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa uudisteagentuurid teatavad oma allikatele viidates, et majandusarenguminister Aleksei Uljukajevit puudutava altkäemaksujuhtumi raames võib kerkida esile veel kahtlustatavaid. Samuti on teada, et Venemaa valitsus koguneb kolmapäeval erakorralisele koosolekule.

Väidetavalt võivad kahtluse alla sattuda ka mõned teised ministrid ning ka peaminister Dmitri Medvedevi lähedased nõunikud. Mõne allika sõnul on võimuorganid jälginud ja jälitanud lisaks Uljukajevile ka teisi isikuid, vahendasid Interfax, RIA Novosti, Reuters jt.

"Tõenäoliselt kerkivad selle juurdluse raames lähiajal esile erinevad ametnikud. Selliseid kuritegelikke skeeme ei korraldata üksi," rääkis üks allikatest, kes siiski rõhutas, et hetkel on kahtlustatavaks siiski ainult (nüüdseks juba endine) majandusarenguminister Uljukajev.

Vedomosti andmetel on aga võimuorganite huviorbiidis olnud lisaks Uljukajevile ka näiteks asepeaminister Arkadi Dvorkovitš, president Vladimir Putini nõunik Andrei Beloussov, samuti majandusarengu ministeeriumi osakonnajuhataja Oksana Tarassenko ja esimese asepeaministri Igor Šuvalovi abi Marina Romanova. Ükski neist ajalehele neid väiteid kommenteerida ei soovinud.

Venemaa föderatsiooninõukogu esinaine Valentina Matvijenko aga teatas, et valitsus peab kolmapäeval erakorralise istungi. Samas on valitsus saatnud välja pressiteate, mille kohaselt on tegu tavapärase istungiga, mis korraldatakse seoses peaminister Medvedevi tiheda graafikuga lihtsalt päev varem.

Venemaa juurdluskomitee pidas esmaspäeva õhtul kinni majandusarenguminister Aleksei Uljukajevi kahtlustatuna kahe miljoni dollari suuruse altkäemaksu võtmises ja väljapressimises. Teisipäeval määras kohus Uljukajevi kaheks kuuks koduaresti ning president Putin vabastas ta usalduse kaotamise tõttu ametist.

Juurdluskomitee pressiteates on öeldud, et Uljukajevi kuriteo asjaolud on seotud kahe miljoni dollari suuruse altkäemaksu saamisega majandusministeeriumi positiivse hinnangu eest, mis võimaldas riigi kontrolli all oleval naftakontsernil Rosneft omandada riigilt enamusosaluse ettevõttes Bašneft.

Süüdimõistmisel ähvardab teda kaheksa kuni 15 aasta pikkune vanglakaristus.

Uljukajev on olnud majandusarenguminister alates 2013. aastast. Rosneftile juurdluskomiteel pretensioone pole.

Presidendi pressisekretär Dmitri Peskov ütles teisipäeval kommentaariks, et president Vladimir Putin oli operatsiooni algusest peale olukorrast teadlik.

Uljukajevi advokaadi Timofei Gridnevi sõnul eitab tema klient süüdistust ning peab seda "provokatsiooniks".

Mitmed analüütikud on avaldanud arvamust, et tegu on osaga võimuvõitlusest Kremli võimukoridorides.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: