Oksanen ja kirjastus Bazar lõpetasid aastaid kestnud vaidluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kirjanik Sofi Oksanen 2016. aasta maikuus Tallinnas.
Kirjanik Sofi Oksanen 2016. aasta maikuus Tallinnas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti juurtega Soome kirjanik Sofi Oksanen ja Põhjamaades tegutsev kirjastuskontsern Bazar jõudsid kokkuleppele ning Helsingi teise astme kohus andis teada, et kohtus osapoolte varasemat vaidlust enam ei käsitleta. Oksaneni pressiesindaja teatas kirjaniku ja kirjastuse vahelisest leppimisest juba esmaspäeval.

2015. aastal tegi Helsingi esimese astme kohus otsuse, mille kohaselt pidi Oksanen maksma Bazarile 35 000 eurot koos maksudega seoses kirjutamata jäänud teosega "Prantsuse pirn" ("Ranskalainen päärynä"). Vaidlus oli saanud alguse juba paar aastat varem, vahendas Yle.

Seevastu Rootsi Bazar jäi oma vaidluses Oksaneniga kohtus kaotajaks. Kirjastus väitis oma algses hagis, et Oksanen oli nendevahelisest lepingust ebaseaduslikult lahti öelnud.

Nüüd on aga Bazari mõlemad kirjastused ning Oksanen ära leppinud ning kohtuvaidlused on seega lõppenud.

Bazar pole avaldanud ühtegi Oksaneni teost. Näiteks rahvusvaheliseks bestselleriks saanud romaani "Puhastus" ("Puhdistus") andis välja WSOY, värskeima raamatu "Norma" aga nägi ilmavalgust Otava-kontserni kuuluva Like vahendusel.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: