Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

President Kaljulaid tunnustas tänavusi vabatahtlikke - intervjuud aumärkide saajatega

{{1480865487000 | amCalendar}}
Foto: Arno Mikkor / presidendi kantselei

Üleriigilise vabatahtlike tänuürituse patroon president Kersti Kaljulaid andis täna koos liikumise Kodukant eestvedajatega Estonia teatri talveaias üle aasta vabatahtlike aumärgid.

“Kui arvata kokku – niivõrd, kui kiretu statistika ja uuringud seda teha võimaldavad – üle Eesti vabatahtlike tehtav, võrduks see umbes 10 000 inimese täiskoormusega aastatööga,” ütles riigipea aumärkide üleandmisel.

President Kaljulaid nentis, et Eesti vabatahtlikud teevad talgutel, priitahtlikel päästetöödel, toidupankades, varjupaikades ja lastekodudes, seltsides ja huvialaringides, kohalikku elu paremaks ja huvitavamaks muutes, ära mõne väiksema Eesti maakonnatäie tööd.

“Aga oluline ei ole ju vaid ära tehtud tööde hulk. Nii mõnelgi juhul tähendavad need päästetud elusid või kergemaks muudetud saatusi. Lisaks on meie riigile väga vaja seda vaimu, seda hoiakut, millega te tegutsete,” sõnas president.

Vabatahtlike tunnustamiseks laekus sel aastal 149 ettepanekut, mille hulgast tegi oma valiku hindamiskomisjon.

Tänuüritusel tunnustati ühendusi ja inimesi, kes on järjepidevalt vabatahtlikke tegevustesse kaasanud ja neid innustanud. Nominente oli 35, tunnustuse sai viis kaasajat: Eesti Pagulasabi, Eesti Väitlusselts, Siim Rohtla ühendusest ESTSAR, Riina Solman Oleviste hoolekandest ja Rainer Rahasepp politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuurist.

Tunnustati ka ettevõtteid, mis soodustavad oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendustes. Nominente oli antud kategoorias 13, tunnustuse said Stillabunt OÜ ja KPMG Baltics OÜ.

Vabatahtlike, kes tegutsevad järjepidevalt Eesti ühiskonna heaks, tunnustusele esitati 98 inimest.

Aumärk anti üle üheksale inimesele ja ühele ühendusele: Henno Sepp (Pärnu Filatelistide Selts, Pärnumaa Lõõtsahaigete Selts, Pärnu Pensionäride Liit, Pärnu Saarlaste Seltsing), Helen Hiiemäe (Eestimaa Looduse Fond, Teeme Ära talgupäev, Eesti külaliikumine Kodukant), Anžella Kaljula (Viljandi Toidupank, MTÜ Viljandimaa lasterikaste perede ühendus), Karl Kirt (Tõrva noortevolikogu, MTÜ Tõrva Noorte Liit, Tõrva Raadio), Rita Goruškna (Tallinna Invaspordiühing, Tallinna puuetega inimeste koda), Kalju Komissarov (Kuhjavere külateatrite festival), Kersti Urbala (heategevusfond Minu unistuste päev), Evar Ojasaar (Muraste külaselts, Tilgu hülged, kaitseliit, abipolitsei), Norman Aasma (Tallinna keskraamatukogu) ja Misso Vabatahtlikud (vabatahtlike päästekomando).

Vaata ka loole lisatud "Aktuaalse kaamera" videot, kus oma vabatahtlikust tööst räägivad Rainer Rahasepp, Marko Tarro ja Karl Kirt.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: