Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaitseministeerium pole rahul Sõnajalgade tuulepargi ehitustegevusega

Kaitseministeerium hinnangul rajavada elektritootmisega tegelevad vennad Sõnajalad Ida-Virumaale Aidu tuuleparki ebaseaduslikult tehiskünkaid, ettevõtjad seevastu väidavad, et kõik toimub seaduslikult.

Möödunud nädalal lennutasid kaitseväelased Aidu tuulepargi kohal drooni ning mõõtsid juba püstitatud rajatisi ning selgus, et ühe poolelioleva tuuliku torn on kerkinud 137 meetri kõrguseks, kuigi ehitusluba lubab vaid 135 meetri kõrgusi rajatisi, kirjutab Eesti Ekspress.

Ministeerium kooskõlastas viis aastat tagasi Aidu eelprojekti teadmisega, et sinna tulevad tuulikud, mis koos labadega ulatuvad kuni 185 meetri kõrguseni.

Maidla vallavalitsus kinnitas hiljem Aidu rojekteerimistingimused, kus tuulikute maksimaalne kõrgus oli 195 meetrit ja vundament võis ulatuda 3,4 meetri kõrgusele maapinnast.

Sel teisipäeval saatis kaitseministeerium Ida-Viru maavalitsusele taotluse ehituslubade osas järelevalve alustamiseks ning kavas on pöörduda ka vallavalitsusse.

Ministeeriumi väitel ütlesid Sõnajalad, et sündinud on ime ning Aidu tuulepargis hakatakse kasutama uut tehnoloogilist lahendust, mis muudab tuulepargi kaitseväe raadio- ja radarsüsteemidele nähtamatuks.

Paraku olla lahendus ärisaladus ning selle toimimist saab näha alles siis, kui tuulepark on valmis ehitatud.

Andres Sõnajalg teatas PR-firma Meta Advisory vahendusel, et planeering nõuab väga selgelt, et kõik tuulikud oleks ühekõrgused.

"Maapinna kõrguste erinevused on piirkonnas väga suured, kohati kuni 20 meetrit. Praegu ehitame esimesi tuulikuid orgu, mistõttu peame rajama tuulikutele ka tasandiku. Kõike seda näeb väljastatud ehitusluba ette. Iseenesestmõistetavalt peame kinni lubatud kõrgustest," kinnitasid ettevõtjad.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: