Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohus määras Aidu tuulepargile õiguskaitse rikkumise eest trahvi

Tartu halduskohus määras esmaspäeval Aidu Tuulepark OÜ-le teist korda trahvi esialgse õiguskaitse määruse rikkumise eest. Nimetatud määrusega keelati ettevõttel tuulikute ehitamine kuni vaidluse lahendamiseni ehituslubade õiguspärasuse üle.

Taotluse tuulepargi trahvimiseks esitas kaitseministeerium. Menetlusosalised vaidlesid põhiosas selle üle, kas massiivsete killustikust aluspatjade rajamine tuuliku asukohta kujutab endast ehitamist või on tegu ehitusmaterjali ladustamisega, teatas kohtu pressiesindaja.

Esmaspäeval lahendas kohus juba kolmanda esitatud taotluse Ida-Virumaal asuva Aidu tuulepargi trahvimiseks lubamatu ehitamise eest. Esimesel korral heideti neile ette killustiku ladustamist väikeste, ühe autokoorma suuruste töötlemata kuhjadena ja selles kohus esialgse õiguskaitse määruse rikkumist ei leidnud.

Teisel korral käsitles kohus massiivse killustikupadja rajamist varem tühjale kohale. Tuulepark nimetas oma tegevust killustiku ladustamiseks. Kohus leidis, et see tegevus kujutab endast tuuliku ehitamist, kuna sarnaseid killustikupatju rajas ettevõte enne esialgse õiguskaitse kohaldamist tuulikute ehitamise eesmärgil. Sel põhjusel määras kohus möödunud aasta oktoobris Aidu tuulepargile 1000-eurose trahvi. Halduskohtu seisukoht jäi kehtima kõigis kolmes kohtuastmes.

Kuna kolmandas taotluses Aidu tuulepargile ette heidetud tegevus oli sama mis teises, määras kohus sarnaselt eelmise taotluse lahendamisele trahvi ka nüüd.

"Kindlasti on tegemist tegevusega, mis ringkonnakohtu jõustunud määruse järgi on keelatud, st tuuliku ehitamisele suunatud tegevusega tuulikupargi maa-alal, millega muutub olulisel määral kinnistu olukord," leidis halduskohus oma määruses. Seekord pidas kohus põhjendatuks 10 000-eurost trahvi, kuna Aidu tuulepark rikkus ehitamise keeldu teadlikult ja nüüd juba korduvalt.

Kaitseministeerium taotles nii teisel kui kolmandal korral trahvi mõistmist maksimaalses võimalikus ulatuses ehk 32 000 eurot.

Kohus andis taotluse menetlemise käigus osapooltele võimaluse leida lahendus, kas Aidu tuulepark saab ladustada killustikku vaidlusaluste tuulikute ehitamiseks ette nähtud maa-alale nii, et see ei kahjusta kehtiva esialgse õiguskaitse määrusega kaitstavaid huve. Menetlusosalised omavahel aga kokkuleppele ei jõudnud.

Tänane määrus on vaidlustatav Tartu ringkonnakohtus 15 päeva jooksul.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: