Tallinn parandab südalinna ühendusi reisisadamaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna reisisadam
Tallinna reisisadam Autor/allikas: Laura Oks/Postimees

Tallinna linnavalitsus esitab linnavolikogule reisisadama ja kesklinna vahelise liikuvuskeskkonna arendamise välisprojektis osalemise otsuse eelnõu ning Euroopa Ühtekuuluvusfondi välisprojekti kogumaksumus on 11 427 918 eurot.

Tallinna Vanasadama ja kesklinna vahelise liikuvuskeskkonna arendamise projekt on valitsuse otsusega pandud perioodi 2014-2020 transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kavasse.

Euroopa Ühtekuuluvusfondist eraldatakse projektile kuni 8 653 599 eurot, mis moodustab projekti abikõlblikest kuludest 85 protsenti.

Projekti eesmärk on linnakeskuse avaliku linnaruumi inim- ja keskkonnasõbralikumaks muutmine ning erinevate liikumisviiside parem integreerimine.

Liikuvuskeskkonna parandamine annaks täiendava impulsi linnakeskuses ja sadamaalal arengutegevuse kiirendamiseks. Sadamate ühendamine loogilise kõnniteedevõrguga edendab kesklinna ja mereäärsete alade sidusust, tasakaalustab avaliku tänavaruumi jagunemist erinevate liikumisviiside vahel.

Tallinna linnaplaneerimise amet korraldab arhitektuurse eskiislahenduse ja projekteerija leidmiseks ideekonkursid.

Projekti raames ühendatakse kesklinna reisisadamad ja mereäärne ala linnakeskusega, et luua jalakäijatele ja kergliiklejatele sobiliku kujundusega turvalised ja mugavad ühendused.

Kõnniteed muudetakse laiemaks, täiendatakse jalgrattateede võrgustikku ning parandatakse ühistranspordi kasutamise tingimusi, istutatakse tänavahaljastust ning kaasajastatakse Narva maantee, Viru ringi ja Pärnu maantee liiklusskeemi.

Projekti rakendusasutus on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning rakendusüksus Tehnilise järelevalve amet (TJA). Projekti hoidjaks on Tallinna kommunaalamet.

Projektis teevad koostööd Tallinna linnaplaneerimise amet ja Eesti Arhitektuurikeskus. Projekti tegevuste kavandatav elluviimise aeg on jaanuarist 2018 juulini 2019.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: