Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pence: USA pühendumus EL-ile on kindel ja püsiv

USA asepresident Mike Pence Brüsselis ühisel pressikonverentsil Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga.
USA asepresident Mike Pence Brüsselis ühisel pressikonverentsil Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga. Autor/allikas: AFP

USA asepresident Mike Pence ütles esmaspäeval Brüsselis, et Washingtoni pühendumus Euroopa Liidule on kindel ja püsiv.

USA kinnitab oma pühendumust vabadele ja edukatele majandustele, mis on aluseks USA ja Euroopa liidule, ütles Pence ühisel pressikonverentsil Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja Donald Tuskiga.

"Mul on privileeg väljendada president (Donald) Trumpi nimel Ühendriikide tugevat pühendumust jätkuvale koostööle ja partnerlusele Euroopa Liiduga," lausus asepresident.

Ühendriikide asepresident avaldas eurooplastele kaastunnet seoses Brüsselis ja mujal Euroopas eelmisel aastal korraldatud terrorirünnakutega. USA ja EL peavad jääma ühtseks, seistes silmitsi püüetega rikkuda Euroopa riikide suveräänsust ja muuta maailmajaos jõuga piire, sõnas Pence.

Tusk: EL ootab USA-lt ühtse Euroopa idee ühemõttelist toetamist

Tusk ütles Brüsselis ühisel pressikonverentsil USA asepresidendi Mike Pence'iga, et ameeriklased teavad hästi, mida tähendab lõhenenud Euroopa.

"Küsisin Mike Pence'ilt, kas ta jagab minu seisukohta kolmel teemal: rahvusvaheline kord, julgeolek ja USA uue valitsuse suhtumine Euroopa Liitu," sõnas Poola ekspeaminister.

"Mike Pence vastas kolm korda jaatavalt. Nüüd peavad eurooplased ja ameeriklased tegema praktikas seda, mida nad jutlustavad," lausus Ülemkogu eesistuja.

Euroopas on tekitanud muret USA presidendi Donald Trumpi avalik toetus Suurbritannia lahkulöömisele EL-ist ning mõnede Ühendriikide uue valitsuse liikmete märkused EL-i võimaliku lagunemise kohta.

Tuski sõnul olid tal Pence'iga "avatud ja otsekohesed kõnelused", mille eesmärgiks oli maandada Trumpi avaldustest lähtunud muresid.

"Kuulsin sõnu, mis on tuleviku seisukohast paljulubavad, sõnu, mis selgitavad palju Washingtoni uuest lähenemisest," lausus ülemkogu juht. "Välja on käidud liiga palju uusi ja vahetevahel ka üllatavaid arvamusi ..., et saaksime teeselda, et kõik oli nii nagu varem."

Tuski sõnul on jutud Lääne surmast tugevasti liialdatud. 

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: