Suri Vene suursaadik ÜRO juures Vitali Tšurkin ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1487611218000 | amCalendar}}
Foto: Eduardo Munoz/Reuters/Scanpix

Venemaa välisministeerium teatas, et New Yorgis suri Venemaa suursaadik ÜRO juures Vitali Tšurkin.

Tšurkin oli surres 64-aastane, vahendasid Interfax, Lenta jt.

Täpsemat informatsiooni ministeerium diplomaadi surma kohta veel ei teatanud, teates mainiti vaid, et Tšurkin suri 20. veebruaril ootamatult, päev enne oma 65. sünnipäeva.

"Teenekas Vene diplomaat suri oma tööpostil. Avaldame kaastunnet Vitali Ivanovitš Tšurkini perele ja lähedastele sügavat kaastunnet," seisis välisministeerumi pressiteates.

Allikate teatel suri Tšurkin südamerabanduse tagajärjel.

ÜRO peasekretär Antonio Guterres teatas, et ta on tuntud diplomaadi ootamatust surmast šokeeritud. Kaastundeavaldusi on Tšurkini lähedastele esitanud mitmed teiste riikide diplomaadid, Vene ametnikud ja president Vladimir Putin.

Venemaad esindas Tšurkin ÜRO-s alates 2006. aastast. Diplomaadikarjääri alustas ta juba Nõukogude Liidu lõpuperioodil ning aastate jooksul täitis Venemaa nimel erinevaid diplomaatilisi rolle nii endises Jugoslaavias, Belgias, Kanadas kui ka NATO ja EL-i juures.

Tšurkini karjääris oli oluliseks hetkeks ka see, kui ta noore Nõukogude diplomaadina andis Tšernobõli tuumakatastroofi kohta tunnistusi USA kongressi ees. Tegemist oli ajaloos esimese korraga, kui Nõukogude Liidu ametiisik USA esindajatekoja komitee ees tunnistusi andis. Siis veel noor ja küllaltki vähetuntud Tšurkin valiti sellesse rolli oma suurepärase inglise keele oskuse tõttu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: