Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Edgar Savisaar kandideerib kohalikel valimistel Lasnamäel

{{1489652040000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna endine juht Edgar Savisaar kandideerib Olga Ivanova sõnul Tallinnas Lasnamäe piirkonnas. Savisaare enda sõnul sõltub tema kandideerimine tervislikust seisundist.

Keskerakonna Lasnamäe piirkonna juht Olga Ivanova ütles ERR-i venekeelsetele raadiouudistele, et teisipäeval toimus Lasnamäe piirkonna juhatuse koosolek, kus arutati valimisnimekirja moodustamist. Ivanova väitel andis Edgar Savisaar oma nõusoleku kandideerimiseks ja palus end lülitada nimekirja.

Savisaare kandideerimissoovi kinnitas ERR-i raadiouudistele neljapäeva hommikul ka Edgar Savisaare poeg, riigikogu keskfraktsiooni liige Erki Savisaar. "Minu teada ta piirkonnas on seda soovi avaldanud ja piirkonna juht on seda kinnitanud," ütles Erki Savisaar.

Seda, millisel kohal Edgar Savisaar Lasnamäel kandideerida sooviks, ei ole Erki Savisaare sõnul arutatud. "See on piirkonna otsustada ja ma arvan, et nad teevad hea valiku," lausus ta.

Küsimusele, kui hea mõte on kandideerida Edgar Savisaarel kui samal ajal käib tema kohtuprotsess, ei osanud Erki Savisaar hinnangut anda. "Aga see, kui ta on meie nimekirjas, on loomulikult oluline. Küsimus on nüüd, kui aktiivset kampaaniat ta sealjuures teeb ja kas selleks on põhjust. Aga nimekirjas oleks on kindlasti hea valik," rääkis Savisaar.

ERR küsis Erki Savisaarelt ka Edgar Savisaare tervisliku seisundi kohta ja kas see lubab tal osaleda aktiivselt valimiskampaanias. "Valimised on veel kaugel, täna on seda vara ennustada," vastas Erki Savisaar.

Aab: Savisaare kandideerimise küsimus on endiselt lahti

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab ütles, et ta on rääkinud mitme juhatuse liikmega ja mitte ühtegi sõna võimalikust Edgar Savisaare kandideerimisest ei ole juttu olnud." Kui Olga Ivanova (Lasnamäe piirkonna esimees - toim.) väidab midagi muud, siis on see küll tema enda väljamõeldis," sõnas Aab.

Aabi sõnul on seni Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustanud, et Lasnamäe valimisringkonna esinumber on Mihhail Kõlvart ning ühtegi selget otsust kelleltki, eelkõige Edgar Savisaarelt ei ole tulnud.

"Kindlasti me kaalume, kui selline kindel soov Edgar Savisaare suust ka kõlab, aga see peab kõlama siis kas piirkonna juhatuses, meie suures juhatuses. Minu jaoks ei ole kuidagi olukord muutunud. Küsimus on lahti," lausus Aab.

"See on Olga Ivanova soov leida toetust Edgar Savisaare nimest. Ma olen suhelnud erinevate osapooltega, mis puudutab näiteks kohtuasja, ka advokaatidega. Kõik, kes on Edgariga kokku puutunud, on selgelt väljendanud, et tema tervislik seisund pole hea ja iga aktiivne tegevus võib seda seisundit halvendada. Siin peab tõsiselt kaaluma ka Olga, mida ta soovib ja mida ta taotleb. Ja kas see on siis ka Edgarile nii tervislikus kui muus mõttes kasulik," kommenteeris peasekretär.

Savisaar: mu kandideerimine sõltub tervisest

Edgar Savisaar kommenteeris neljapäeval oma võimalikku kandideerimist ka ise oma Facebooki lehel.

"Mulle räägiti, et Eesti meediat on haaranud tuhin, nagu osaleksin ma kindlalt sügisestel valimistel. Ma mõistan, miks ja kelle huvides seda juttu aetakse. Tegelikult olen ma öelnud midagi muud. Et tahaksin küll osaleda valimistel aga kõik sõltub minu tervislikust seisundist. See on praegu peamine ja sellest ma ka lähtun. Palun lähtuge Teie ka," kommenteeris Edgar Savisaar.

Ratas: Savisaar on oodatud kandideerima

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et Savisaar on oodatud kandideerima. Ratase sõnul on Savisaar ka temale öelnud, et kandideerimine sõltub tervisest.

"Loomulikult ta on oodatud kandideerima, aga igale inimesele me peame andma õiguse, kui need on tervislikud aspektid," kommenteeris Ratas.

Käesoleva aasta kohalike omavalitsuste valimised toimuvad 15. oktoobril.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: