Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tuleva Fondid sai kohustusliku pensionifondi fondivalitseja tegevusloa

Pensionärid Tallinnas.
Pensionärid Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Finantsinspektsioon andis esmaspäeval Tuleva Fondid AS-ile kohustusliku pensionifondi fondivalitseja tegevusloa, mis annab õiguse kohustusliku pensionifondi valitsemiseks. Tuleva käivitab II samba pensionifondid valitsemistasuga 0,34 protsenti.

Tuleva käivitab loa saamisel ühed madalama kuluga pensionifondidest Eestis, mille valitsemistasu on 0,34 protsenti ja kogukulumäär kuni 0,5 protsenti aastas.

“Oleme teinud palju tööd selle nimel, et alustada veel madalama valitsemistasuga kui algul lubada julgesime,” ütles Tuleva asutaja ja fondijuht Tõnu Pekk. “Kulud on ainus pensionifondi tulemusi mõjutav asi, mis on täielikult fondivalitseja teha ja mida iga pensionikoguja saab fondi valides ise kontrollida,” märkis ta.

Tuleva pensionifondides saavad alates teisipäevast hakata pensioni koguma nii Tuleva liikmed kui ka kõik ülejäänud, kes teevad kohustusliku kogumispensioni ehk II samba sissemakseid.

Tuleva tuli turule kahe indeksifondiga, millest üks on agressiivse strateegiaga aktsiafond ja teine konservatiivne võlakirjafond. Aktsiafond pakub kõrgema tootluse võimalust inimestele, kes ei pelga aktsiaturu kõikumi, võlakirjafond sobib fondivalitseja sõnul eelkõige inimestele, kes plaanivad pensionile jääda lähiaastatel.

Lisaks madalatele kuludele järgivad Tuleva fondid hajutatud riskidega passiivse indeksiga investeerimisstrateegiat. “Kuna puudub tõestus, et aktiivne juhtimine investoritele väärtust looks, siis Tuleva pensionikogujate raha sellele ei kuluta,” ütles Tõnu Pekk.

Enamiku ülejäänud Eesti pensionifondide keskmine valitsemistasu on üle ühe protsendi ning kogukulumäär sellest kõrgem.

Tuleva fondid on Eesti esimesed ja ainsad pensionikogujate endi algatusel loodud pensionifondid, mis kuulub üle 3000 inimese ühendavale Tuleva ühistule.

Tuleva Fondid ASi juhatuse liikmed on Tõnu Pekk ja Priit Lepasepp.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: