Elektrilevi avaldas juulist jõustuva võrguteenuse hinnakirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1490932500000 | amCalendar}}
Foto: Urmas Volmer/Elektrilevi

Elektrilevi avaldas reedel konkurentsiameti kooskõlastatud uue võrguteenuse hinnakirja, mis hakkab kehtima 1. juulist.

Hind väheneb koduklientidele keskmiselt neli ja ettevõtetele keskmiselt kaheksa protsenti.

Kuna muutused on ka tasu komponentides, on mõju sõltuvalt paketist ja tarbimismahust klientidele erinev (vaata lähemalt siit).

Kõige suuremat hinnalangust saavad tunda tarbijad, kes on valinud Võrk 3 või Võrk 4 paketi ehk tarbivad elektrienergiat keskmisest rohkem.

"Võrk 1 ja Võrk 2 hinnad jäävad samaks, kuid Elektrilevi loob juurde täiesti uue paketi, kus tekib umbes 130 000 inimesel soodsam võimalus," rääkis Elektrilevi klienditeeninduse osakonna juht Ainer Tiitson "Aktuaalsele kaamerale".

Uus pakett on sobilik eelkõige keskmise või suurema tarbimismahuga kliendile ehk näiteks neile, kes elavad korteris ja tarbivad umbes 2100 kwH elektrienergiat aastas.

Need kliendid, kelle jaoks uue paketi kasutamine soodsamaks osutub, viib Elektrilevi ise 1. juuliks automaatselt uuele paketile üle.

Teise olulisema muudatusena rakendub alates 1. jaanuarist 2018 püsitasu tarbimiskohtades, kus tarbimine kas täiesti puudub või on aasta jooksul kokku kuni 250 kilovatt-tundi. Selliseid tarbimiskohti, kus võrk on küll olemas, kuid elektrit ei tarbita, on Eestis kokku umbes 60 000. Sealhulgas näiteks suvilad, kus aastaringi ei elata.

Arvestuse aluseks on eelneva ehk praegusel juhul 2017. aasta tarbimine. Puuduva või vähese tarbimisega võrguühendustele on igakuine püsitasu korterite puhul valdavalt 1,5 eurot ja eramutel sõltuvalt peakaitsmest 3-5 eurot kuus.

"Tühjalt seisvate tarbimiskohtade osas me küll soovime ja usume, et see muudatus aitab klienti kaasata, et ta enda jaoks mõtleks läbi, millised on tema vajadused. Ja see aitab meil pikas perspektiivis hinda jätkuvalt madalal tasemel hoida," rääkis Tiitson.

Kui inimene aga püsimaksuga ei nõustu, kaob pikas perspektiivis tema omanduses olevast tarbimiskohast ka võrguvõimekus.

Võrguhindade langetamist tervitavad ka elektrimüüjad.

"Kindlasti on võrgutasude alanemine väga hea uudis. Elektrimüüjat see tegelikult väga ei mõjuta, sest elektri hinda või elektrienergia hinda võrgutasu ju tegelikult ei mõjuta, aga see mõjutab kliendi koguarvet ja see tähendab seda, et klient peab vähem elektri eest maksma," rääkis 220 Energia juhatuse liige Marko Allikson.

Võrgutasude muutumisest jäävad puutumata Läänemaa ja Viimsi elanikud, kuna seal osutab võrguteenust Imatra Elekter.

Muudatustest mõjutatud kliente teavitab Elektrilevi kirjadega, mille väljasaatmist alustatakse maikuust.

Ühtlasi on maikuust veebilehel e-teeninduses saadaval paketikalkulaator, mis abistab seniste ja uute hindade võrdlemisel.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Heleri All

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: