Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mart Helme valiti EKRE esimeheks tagasi 97 protsendi delegaatide häältega

{{1491739140000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) pühapäevasel kongressil Tartus Vanemuises valiti erakonna juhiks tagasi senine esimees Mart Helme, kes sai 403 delegaadist 389 toetuse ehk 96,5 protsenti kõigist häältest.

"Meie erakonna mõte ja visioon on selles, et Eesti oleks siin ka saja või tuhande aasta pärast," ütles Mart Helme ja lisas, et selle põhimõtte pärast on erakond pideva surve ja rünnaku all, nii nagu kõik suveräänsuse pooldajad Euroopas.

Helme sõnul ei alistu Eesti rahvas ilma võitluseta. "Aga IRL seda lahingut ei anna, Reformierakond seda lahingut ei anna, Keskerakond seda lahingut ei anna. Sotsidest ma parem ei räägigi. On üks erakond, kes seisab Eesti rahva eest ja see on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond," märkis ta.

Mart Helme lubas, et erakond alustab jõuliselt kohalike valimiste kampaaniat ja kasvatab pinki, et minna parlamendivalimistele vastu veel suurema jõuna.

"Asi, millest meil praktiliselt ei räägita - meil räägitakse küll palju investeeringutest ja tööjõuvajadusest ehk siis odava palgaga nõus olevate orjade sisse toomisest Ukrainast ja kust veel -, aga rahvuslikust majandusest, innovatiivsusest, meie loodusressursside väärindamisest, nii et see ei reosta loodust, aga loob lisaväärtust, sellest meil praktiliselt ei räägita," väitis Helme "Aktuaalsele kaamerale".

Helme sõnul jätkub erakonna juhtimine laias laastus samaviisi, kuid mõnedele teemadele, näiteks rahvusliku majandusele, pööratakse senisest rohkem tähelepanu.

Mart Helme valiti erakonna esimeheks viiendat korda järjest.

Juhatuses vahetus neli liiget

EKRE uude juhatusse valiti Merry Aart, Urmas Espenberg, Ruuben Kaalep, Rene Kokk, Helle Kullerkupp, Eve Miljand, Siim Pohlak, Anti Poolamets, Ülle Rosin, Arno Sild ja Rein Suurkask. Neist Kaalep, Kokk, Miljand ja Suurkask on uued liikmed.

Juhatusse kuuluvad ka esimees Mart Helme ning aseesimehed Martin Helme, Jaak Madison ja Henn Põlluaas.

Uuest juhatusest jäid välja Olev Teder, Malle Pärn, Raivo Põldaru ja Rein Tölp.

EKRE aseesimeeste valimistel kasutati liisuheitmist

EKRE aseesimeesteks valiti Martin Helme, Jaak Madison ja Henn Põlluaas, kuid oli vaja ka liisku heita.

Kolmanda aseesimehe väljaselgitamiseks hääletusest ei piisanud, sest aseesimehe kandidaadid Merry Aart ja Henn Põlluaas kogusid võrdse hulga delegaatide toetuse.

Vastavalt erakonna põhikirjale selgitati võitja liisuheitmise teel.

Toimetaja: Marek Kuul, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: