Trump: USA jääb Läti ustavaks sõbraks ja liitlaseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA sõdur Lätis õppusel.
USA sõdur Lätis õppusel. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA jääb Läti ustavaks sõbraks ja liitlaseks, seisab Ühendriikide presidendi Donald Trumpi kirjas Läti riigipeale Raimonds Vejonisele.

Vējonise pressiteenistuse teatel tänas Trump kirjas õnnitluse eest USA presidendi ametisse asumise puhul ja hindas Läti panust ühiskaitsesse ning väljendab vaimustust lätlase Kristaps Porziņģisi edu üle Ameerika korvpallis.

Trump rõhutas, et Atlandi-ülene julgeolek on ääretult tähtis ja USA on ustav oma kohustustele NATO ja Läti ees.

"Hindan väga kõrgelt Läti võetud kohustust viia oma kaitsekulutused kahe protsendini SKP-st mis on heaks eeskujuks liitlastele. Hindan ka Läti osalust terroritõrjemissioonides Afganistanis ja Iraagis," seisis USA presidendi kirjas.

Trump väljendas valmidust arendada Lätiga investeerimis- ja ärisuhteid.

"Läti on palju teinud oma ärikliima parandamiseks, mida näitab ka tema vastuvõtmine Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni mullu juulis. Loodetavasti saame kasutada neid teie edusamme meie majanduskoostöö tugevdamiseks," rõhutas USA president.

Trump märkis samuti, et USA-d ja Lätit ühendavad ammused sõprussidemed.

"Teesklematu vaimustusega jälgisin, kuidas Läti taastas oma iseseisvuse ja muutus õitsvaks demokraatiaks. Täna võin uhkusega kinnitada, et USA jääb Läti ustavaks sõbraks ja liitlaseks. Ja lubage mul kui New York Knicksi kaasaelajal lisada, et hindan väga kõrgelt läti korvpallitähe Kristaps Porziņģisi mängupanust," lisas Trump.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: