Vabaerakond palub valitsusel muuta metsanduse arengukava

{{1492060380000 | amCalendar}}
Meeleavaldus metsa kaitseks.
Meeleavaldus metsa kaitseks. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Vabaerakonna saadikud andsid neljapäeval riigikogu menetlusse valitsusele suunatud ettepaneku muuta „Eesti metsanduse arengukava aastani 2020".

Vabaerakonna saadik Külliki Kübarsepa sõnul on saadikud seda meelt, et metsanduse arengukava ja teiste dokumentide kaudu ei ole mõistlik raiemahtu muuta.

„Mõistlik on võtta raiemahtude arvestamise aluseks erametsas toimuv ja selle kaudu reguleerida raiemahtu riigimetsas. Soovime, et arengukavaga tagataks metsade säästva majandamise põhimõtete järgimine, et metsa ei tohi raiuda rohkem, kui on selle juurdekasv arvestatuna puuliikide kaupa,“ ütles Kübarsepp.

Kübarsepa sõnul on vaadates praegust metsadebatti ja ühiskonna valmisolekut kaasa rääkida mõistlik alustada arengukava arutelusid sel aastal ja jõustada 1. jaanuarist 2018, mitte avada arengukava arutelu alles uuel aastal.

Kübarsepp rõhutas, et väga oluline on arengukavaga üle kinnitada, et riigimetsa ei tohi mitte mingil juhul raiuda riigieelarve täitmiseks, vaid see on meie ühine vara, mida me peame ühiselt hoidma ja arendama.

Pärast arutelu riigikogus algas Toompeal Vabaerakonna eestvõttel protestiaktsioon ajendatuna lageraiet hõlbustavatest ja erametsaomanikke ahistavatest metsaseaduse muudatustest, mis on teisel lugemisel. Vaata ka uudisele lisatud fotogaleriid sellest.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: