Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valitsus loobus majanduskasvu töögrupist

{{1493209800000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Valitsus loobus eelmise valitsuse algatatud ekspertidest koosnevast majanduskasvu töögrupist ning lõi selle asemele ministritest koosneva majandusarengu komisjoni, mis asub ellu kutsuma töörühmi valdkonna edendamiseks. Valitsuse kommunikatsioonibüroo selgitusel sai "Raasukese töörühma" ülesanne raporti koostamisega täidetud, mistõttu selle teeneid enam ei vajata.

Eelmine peaminister Taavi Rõivas (RE) kutsus oma valitsuse ajal kokku majandusekspertidest koosneva majanduskasvu töögrupi, mida juhtis pankur Erkki Raasuke. Kui valitsus juba värskelt lagunenud oli, lasti selle luigelauluna esitada Raasukesel veel töögrupi raport. Edasi hakkas otsuseid tegema juba uus valitsus ja töögrupi teemal valitses vaikus. Kas ja mida Raasukese soovitatud meetmetest majanduse elavdamiseks kasutusele võetakse, jäi ebaselgeks.

Aprillis otsustaski Jüri Ratase (KE) valitsus Raasukese töögrupi asemele kutsuda ellu majandusarengu komisjoni. See aga ei koosne mitte majandusekspertidest nagu töögrupp, vaid ministritest: komisjoni esimees on peaminister ning liikmed ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, haridus- ja teadusminister, justiitsminister, majandus- ja taristuminister, rahandusminister, tervise- ja tööminister ning välisminister. Poliitiline komisjon asub omakorda kokku panema valdkondlikke töögruppe.

"Majandusarengu komisjoni tööd koordineerib riigikantselei ning selle raames on kavas moodustada töörühmad, mis on fokuseeritud majanduskasvu erinevate tegurite tugevdamisele. Töörühmade osas ei ole otsust veel langetatud, kuid kaalume näiteks tööturu probleemidele, ärikeskkonna parandamisele, majanduse digitaliseerimisele suunatud jt sarnaste töörühmade loomist," kirjeldas valitsuse meedianõunik Ave Tampere ERR.ee-le. 

Tampere selgitusel on uue komisjoni eesmärgiks Eesti majanduse konkurentsivõime parandamine ja selle esimene kohtumine on planeeritud juunikuusse.

Eelmise, Raasukese töögrupi töö sai raporti esitamisega täidetud, mistõttu nad enam ei jätka, selgitas Tampere. Raportis esitatud soovitused võivad, aga ei pruugi töösse minna, sõltuvalt uue komisjoni aruteludest.

"Eelmisel aastal Erkki Raasukese poolt veetud majandusarengu töögrupi ülesanne oli leida tegevused, mille elluviimine aitaks Eesti majanduskasvu kiirendada. See raport on oluliseks sisendiks majandusarengu komisjoni töös, kus on kavas toodud ettepanekud läbi arutada," lubas Tampere.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: