Kohus ei lubanud Mait Paltsi ja Marek Helmi tunnistajapinki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

PERHi haigla eksjuhid kohtus
PERHi haigla eksjuhid kohtus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harju maakohus leidis eljapäeval, et endine maksu- ja tolliamet juht Marek Helm ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ei saa olla Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) endiste juhtide kriminaalasjas eriteadmisi omavateks isikuteks ja keeldus nende tunnistajapinki lubamisest.

Korruptsioonikuritegudes süüdistatud PERHi endise juhi Tõnis Alliku ja ametist lahkunud endise IT-juhi Marko Kilgi kaitsja Margus Kurm kutsus kohtusse tunnistusi andma Mait Paltsi ja Marek Helmi, kuid juba paarikümne minuti pärast oli selge, et kohus keeldub Paltsi tunnistajapinki lubamast ja Kurmil tuli helistada Helmile, et viimane kohtumajja üldse kohale ei ilmuks, kirjutab Postimees.

Kaitsja kutsus Paltsi tunnistama asjatundjana, kes räägiks sellest, kuidas Eesti avalikus ja erasektoris toimub kliendiürituste korraldamine, kuna kriminaalasja üks süüdistuse episood puudutab Tõnis Alliku 2014. aastal Saksamaal Oktoberfestivalil käimist PERHi toitlustuspartneri ettevõtte P.Dussmann Eesti OÜ kulul.

Helm pidi lisaks rääkima maksude optimeerimisest, kuna Marko Kilk väidab, et võltsis reisiarveid seetõttu, et tarkvarafirma Helmes soovis seda maksude optimeerimiseks.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus märkis, et süüdistuses ei opereerita mõistega "kliendiüritus" ega pidanud nende tunnistusi asjakohaseks ning ka kohus leidis, et neid tunistajapinki kutsuda pole mõtet.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: