Eesti Loots teenis ligi miljon eurot puhaskasumit ({{commentsTotal}})

Eesti Lootsi Rohuneeme lootsijaam.
Eesti Lootsi Rohuneeme lootsijaam. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigifirma Eesti Loots kolmapäevasel üldkoosolekul kinnitatud majandusaasta aruande kohaselt teenis ettevõte mullu 0,94 miljonit eurot puhaskasumit.

Eesti Lootsi äritulud olid 8,96 miljonit eurot, millest tulud lootsimisest moodustasid 98 protsenti. Ettevõtte ärikasum oli 1,23 miljonit eurot ning puhaskasum 0,94 miljonit eurot, mis oli planeeritust 374 000 eurot suurem, ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Mihkel Loide ERRile.

Aktsiaseltsi tulud moodustuvad laevade lootsimise eest saadavatest teenustasudest, lootsilaevade rendist ja muudest tuludest.

Mullu tegi Eesti Loots ligi 9600 lootsimist, mida on paar protsenti rohkem kui aasta varem.

"Aasta algas loodetust väiksemate lootsimiste mahtudega. Teine poolaasta tõi aga laevakülastuste arvu olulise tõusu," seisab ettevõtte majandusaasta aruandes.

Kui veel mõne aasta eest oli ettevõtte suurim piirkondlik tuluteenija Muuga, siis eelmise aasta tööde mahu ja sissetuleku poolest jäid Tallinna lahe sadamad ja Muuga võrdsele tasemele. Tallinn ja Muuga koos annavad üle poole Eesti Lootsi rahalistest tuludest.

Kulude osas olid Eesti Lootsi märksõnadeks mullu jätkuvalt optimeerimine ja kokkuhoid. Aasta kokkuvõttes oli kulutuste suurus 7,7 miljonit eurot, mida oli ligi 220 000 eurot vähem kui tegevuskuludeks planeeriti. Valdava osa kuludest moodustasid tööjõukulud.

Riigile makstavate dividendide ettepanek oli 550 000 eurot. Eelmisel aastal maksis Eesti Loots riigile dividende 880 000 eurot.

Ohutu meresõidu tagamise nimel tegutseva Eesti Lootsi ainuaktsionär on Eesti riik, aktsiate valitseja on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Eesti Lootsi nõukogu koosneb kuuest liikmest: esimees Stanislav Tšerepanov ja liikmed Toomas Kõuhkna, Georg Linkov, Agris Peedu, Urmas Klaas ja Andres Lume.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: