Ratase sõnul tähendab 9. mai Eestile ränga okupatsiooni jätkumist ({{commentsTotal}})

{{1494497460000 | amCalendar}}
Foto: valitsus.ee

Peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul pole 9. maid Eestis põhjust sarnaselt Venemaaga pidupäevana tähistada ja avaldas lootust, et tema erakonnakaaslased enam vastakate avaldustega sel teemal ei esine.

"Ma arvan seda, et 9. mai 1945 tähendas ränga okupatsiooni jätkumist veel raskemal kujul," ütles Ratas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil vastates ERR-i küsimusele, kuidas ta suhtub Oudekki Loone ja Olga Ivanova esinemisse tänavu 9. mail.

Ta lisas, et taoline käitumine pole aktsepteeritav ja seda arutari kolmapäeval ka Keskerakonna juhatuses.

Ta möönis, et erakonna esimehena peab ta taoliste juhtumise osas vastust kandma. "Andsime väga konkreetse arvamuse, mis polnud toetav," ütles Ratas.

Küsimusele, kas Loone ja ivanova arvestavad erakonna juhatuse ja tema soovitusi, vastas Ratas. "Mulje on lootusrikas."

Keskerakonna aseesimehelt, majandusminister Kadri Simsonilt küsiti "Aktuaalse kaamera" intervjuus, kas ta peab normaalseks, et riigikaitsekomisjonis, millel on ligipääs riigisaladustele, esindab nende erakonda Oudekki Loone, kes on seadnud kahtluse alla meie arusaama Eesti ajaloost.

Simson vastas, et Loone on andnud vande Eesti Vabariigi põhiseadusele. "Mul ei ole mingit põhjust arvata, et ta ei vääri riigisaladuse luba, mis tal on," sõnas ta.

Toimetaja: Indrek Kuus, Karin Koppel

Allikas: ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: