Vejonis: Poola panus Läti julgeolekusse on märgiline ja tähtis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Poola sõdurid.
Poola sõdurid. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Poola panus Läti julgeolekusse on väga tähtis ja märgiline, mistõttu Läti hindab kõrgelt Poola osalemist Lätti paigutatud NATO mitmerahvuselises pataljonis, ütles Läti president esmaspäeval Varssavis.

"Poola osalemine Lätti paigutatud NATO mitmerahvuselises pataljonis kinnitab, et meie riikidel on ühtne seisukoht üleilmsetes ja piirkondlikes julgeolekuväljakutsetes," ütles Raimonds Vējonis kohtumisel Poola presidendi Andrzej Dudaga.

Presidendikantseleist öeldi BNS-ile, et Vējonis tänas Poolat õhuturbemissioonis osalemise eest, samuti NATO Riia strateegilise kommunikatsiooni oivakeskuse toetamise eest.

President meenutas, et pea sajand tagasi võitlesid Poola ja Läti sõdurid õlg õla kõrval Latgale vabastamise lahingutes ja on elanud koos üle keerulisi aegu. President mainiks ka Poolat kui Läti tähtsat kaubanduspartnerit ning hindas tihedat koostööd piirkondliku transpordi ja energeetikataristu arendamisel. Ta avaldas lootust tihedale koostööle Rail Baltica rajamisel.

Vējonise ja Duda kohtumisel arutati Euroopa Liitu, muu hulgas 2020. aasta järgset eelarvet ja sidemeid Suurbritanniaga.

Vējonis kutsus Duda tulevaks aastaks Läti iseseisvuse sajandale aastapäevale Riiga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: