Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Eesti sõjatehnika saadeti näidislahingusse

Eesti Kaitseväe Keskpolügoonis toimus Eesti kaitsetööstusettevõtete näidislahing, millega näitlikustati, kuidas uued kaitsetööstuslahendused toimivad koostöös lahingusituatsioonis.

Eesti kaitse- ja julgeolekutööstuse innovatsiooni klastri juhi Ingvar Pärnamäe sõnul on Eesti kaitsetööstusettevõtted teinud viimase kümnendi jooksul suure arenguhüppe, mille tulemusel ollakse hinnatud kaitsetööstusalaseks partneriks nii Eesti Kaitseväele kui ka maailma suurimatele kaitsetööstusettevõtetele ning mitmete maailma riikidele.

"Täna Eesti Kaitseväe õppusel “Kevadtorm” läbi viidud ettevõtete-üleses näidislahingus kasutati edukalt Eesti kaitsetööstusettevõtete toodangut ja Eesti Kaitseväe varustust – nägime, kuidas innovaatilised lahinguseadmed nagu Milremi mehitamata maismaasõidukid ning Threod Systemsi ja ELI mehitamata õhusõidukid tegid lahingusituatsioonis koostööd, vahetades lahinguolukorras operatiivselt infot, toetades rünnakmeeskonda ning aidates kaasa vastase alistamisele," selgitas Pärnamäe.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: