Kevadtormil algavad õppelahingud

Saksa üksuse saabumine Kevadtormile.
Saksa üksuse saabumine Kevadtormile. Autor/allikas: mil.ee

Kaitseväe õppus Kevadtorm jõuab otsustavasse faasi ning neljapäeval algavad nädal aega kestvad õppelahingud, mille lõpupäevadel lähevad kaitses ja rünnakul vastamisi ka tankid.

Õppelahingutes lähevad vastamisi 1. ja 2. jalaväebrigaad, kelle mõlema koosseisus osalevad liitlasüksused koos rasketehnikaga. Õppuse stsenaariumi järgi ründab algul 2. jalaväebrigaad, kes mängib Kevadtormil tinglikku vastast.

Kaks brigaadi kohtuvad Ida-Virumaal, kuhu 1. brigaadi üksused liiguvad kaitseväe keskpolügoonilt ja 2. brigaadi üksused Sirgalast.

Õppelahingute stsenaarium näeb ette viis päeva lahinguid kergetehnikaga ning seejärel kaks päeva lahinguid rasketehnikaga, mis tähendab, et lisanduvad tankiüksused.

8. mail alanud osaleb Kevadtormil osaleb ligi 9000 kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast ning liitlas- ja partnersõdurit.
Lisaks eestlastele ja Tapal paiknevatele brittidele, prantslastele, taanlastele ja ameeriklastele osalevad õppusel kaitseväelased Kanadast, Saksamaalt, Hollandist, Poolast, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Ukrainast ja Gruusiast. Taevas võib näha USA, Poola, Belgia ja Hispaania lennuvahendeid.

Üle Eesti peetava Kevadtormi lõpurivistus peetakse 25. mail kaitseväe keskpolügoonil, õppus lõppeb 26. mail.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: