Diplomaatiline allikas: NATO liitub ISIS-e vastase koalitsiooniga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
NATO liikmesriikide lipud. Autor/allikas: Francois Lenoir/Reuters/Scanpix

NATO kavatseb liituda USA juhitava koalitsiooniga võitluses ISIS-e vastu, ütles kolmapäeval diplomaatiline allikas.

Otsus on kooskõlas USA presidendi Donald Trumpi peamise nõudmisega alliansile, et viimane astuks senisest jõulisemaid samme islamistliku terrorismi vastases võitluses.

"NATO liikmesriikide suursaadikud võtsid otsuse just äsja vastu," ütles tundmatuks jääda soovinud allikas ja lisas, et NATO liidritel tuleb otsus ametlikult heaks kiita neljapäevasel tippkohtumisel.

See tähendab muu hulgas konkreetselt rühmitusevastaseid operatsioone toetavate NATO AWACS luurelennukite missiooni laiendamist.

"See tähendab, et AWACS lennukid mitte üksnes ei jälgi, vaid juhivad tegevust õhuruumis," lausus anonüümsust palunud allikas.

Kõik 28 liikmesriiki on ühinenud IS-i vastase koalitsiooniga, kuid NATO insttutsioonina mitte.

Trump peaks kohtuma NATO liidritega neljapäeval Brüsselis, et oma seisukohti tutvustada. Kohtumisel on päevakorras tähtsal kohal ka Manchesteri terrorirünnak, mille eest võttis vastutuse ISIS.

Varem kolmapäeval oli USA välisminister Rex Tillerson väljendanud soovi, et NATO koalitsiooniga ühineks, kuigi osa liikmesriike ei soovi tõmbamist järjekordsesse konflikti.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: