Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA ajalehe väitel pakkus Kushner venelastele salajast sidekanalit

USA presidendi Donalt Trumpi väimees ja nõunik Jared Kushner pakkus venelastele salajast sidepidamiskanalit Kremli ja Valge Maja vahel, kirjutas ajaleht Washington Post viidates anonüümsetele allikatele.

Allikate andmetel tegi Kushner vastavasisulise ettepaneku kohtudes detsembris Venemaa suursaadiku Sergei Kisljakiga. Trump oli selleks ajaks juba presidendivalimised võitnud.

Kushneri advokaat kinnitas varem päeval, et tema klient on valmis tegema koostööd Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uurijatega, kes püüavad jõuda selgusele Trumpi kampaaniameeskonna suhetes Venemaaga. Ajakirjanduse teatel on FBI asunud uurima Kushneri detsembrikuiseid kohtumisi Vene ametnikega.

Advokaat Jamie Gorelick ütles neljapäeval tehtud avalduses, et Kushner on pakkunud end vabatahtlikult jagama kongressiga teavet neist kohtumistest. Ettepanek kehtib ka juhul, kui temaga teise juurdluse asjus ühendust võetakse, kinnitas advokaat.

USA senati luurekomitee soovib tutvuda Trumpi kampaaniadokumentidega

USA senati luurekomitee soovib tutvuda president Donald Trumpi kampaaniadokumentidega, edastas reedel ajaleht Washington Post.

Komitee edastas kampaaniameeskonnale palve koguda kokku kõik dokumendid, elektronkirjad ja salvestatud telefonikõned ning esitama need komiteele.

Ajalehe andmetel saabus vastavasisuline palve kampaaniameeskonnale eelmisel nädalal ja see oli adresseeritud majandusülemale.

Senat esitas juba mitu kuud tagasi palve, et kampaaniaga seotud dokumendid säilitataks.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: