Hollandi senat ratifitseeris Ukraina EL-iga assotsieerumise lepingu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ukraina ja Euroopa Liidu lipud Kiievis.
Ukraina ja Euroopa Liidu lipud Kiievis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hollandi parlamendi ülemkoda ratifitseeris teisipäevasel istungil Ukraina Euroopa Liiduga assotsieerumise lepingu.

"Hollandi senat ratifitseeris Ukraina EL-iga assotsieerumise lepingu. Täname Hollandi parlamendi liikmeid targa ja kaugelevaatava otsuse eest, millest tõuseb tulu mõlemale riigile ja mis tugevdab Euroopat," kirjutas Ukraina lõimumise asepeaminister Ivanna Klõmpuš-Tsintsadze teisipäeval Facebookis.

Asepeaminister kirjutas, et pärast ratifitseerimisdokumentide Brüsselisse edastamist kinnitab lepingu veel Euroopa Ülemkogu ja "see hakkab kehtima täismahus, mitte ajutise rakendamise režiimis" nagu seni.

"Esiteks, jõustub lepingu esimene artikkel: hakkavad kehtima Ukraina EL-iga assotsieerumise suhted. Lisaks märgilisusele avab tänane otsus meie jaoks rohkem võimalusi tegelikuks poliitiliseks ja majanduslikuks koostööks," kinnitas Klõmpuš-Tsintsadze.

Hollandi parlamendi alamkoda ratifitseeris lepingu juba 23. veebruaril. Nüüd peab selle heaks kiitma veel valitsus.

Holland on ainuke EL 28-st liikmesriigist, mis ei ole seni Ukraina Euroopa Liiduga assotsieerumise lepingut ratifitseerinud, sest rahvahääletusel olid kodanikud selle vastu.

Juncker tänas Hollandi senatit seoses Ukraina-hääletusega

uroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker tervitas teisipäeval Ukraina Euroopa Liiduga assotsieerumise lepingu ratifitseerimist Hollandi senatis.

"Tänane Hollandi senati hääletus saadab Hollandist ja kogu EL-ist meie Ukraina sõpradele sõnumi: Ukraina koht on Euroopas. Ukraina tulevik on seotud Euroopaga," ütles Juncker pöördumises.

Ta tänas ka "Hollandi valitsust ja erakondade juhte selle protsessi õnneliku lõpuni viimise eest".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: