Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ühendriikide armee teatas edukast raketitõrjesüsteemi katsetusest

USA armee teatas teisipäeval uue raketitõrjesüsteemi Midcourse Defense (GMD) edukast katsetusest.

Sõjaväe teatel kohaselt tõkestas Vandenbergi õhujõudude baasist lastud tõrjerakett edukalt Marshalli Saartel asuvalt katsepolügoonilt tulistatud mandritevahelise ballistilise testraketi lennu.

"See süsteem on eluliselt tähtis meie kodumaa kaitsmiseks ja katse tõestas, et oleme valmis vastu astuma ka väga tõelisele ohule," ütles viitseadmiral Jim Syring.

Põhja-Korea on möödunud aasta algusest saadik korraldanud kaks tuumakatsetust ja tulistanud välja üle tosina raketi. Režiimil on kavas välja arendada tuumalõhkepea ja rakett, millega oleks võimalik rünnata Ühendriikide mandriosa.

Arvatakse, et Põhja-Korea on veel mitme aasta kaugusel eesmärgist võtta tuumalõhkepeadega varustatud kontinentidevaheliste rakettidega sihikule USA mandriosa, kuid iga uus katsetus viib teda sellele lähemale.

Põhja-Koreal on juba praegu suur arsenal lühi- ja keskmaarakette, millega ohustada Jaapanit ja Lõuna-Koread ning regioonis paiknevaid USA vägesid. Pyongyang teeb aktiivselt tööd oma kaugmaarakettide täiustamisega.

Allikas: AFP-STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: