Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anvelt: Eesti ja Saksamaa on rändekriisi lahenduste osas ühel meelel

Siseminister Andres Anvelti sõnul on Eesti ja Saksamaa rändekriisi lahenduskäikude osas samal arvamusel.

Anvelt arutas kolmapäeval Berliinis Saksa siseministri Thomas de Maizière'iga pakilisi rändepoliitikaga seotud küsimusi.

Anvelti sõnul on Saksamaa ja Eesti rändekriisi lahenduskäikude osas ühel meelel ja see puudutab nii tagasisaatmist kui ka infotehnoloogilisi lahendusi.

"Me peame saama tööle tagasisaatmispoliitika, meie korrakaitsjad peavad saama info kiire liikumisega endale tööriistakasti, et kaitsta Euroopa elanikke igasuguste julgeolekut ohustavate inimeste eest," sõnas Anvelt.

Samuti tõdesid ministrid, et lahendus Euroopa rändekriisile sõltub ka kolmandatest riikidest ja tuleb astuda konkreetseid samme näiteks viisapoliitikas, et koostöö kolmandate riikidega sujuvamaks läheks.

Ministrid nentisid, et peatselt eesistumist alustava Eesti ees seisab suur töö, sest ka Euroopa sees on kompromisside saavutamine kohati vägagi keeruline. Samuti tõdesid Saksa ja Eesti siseministrid, et deklaratsioonide aeg on möödas.

"Euroopa Liidu kodanikud on väsinud deklaratsioonidest. Deklaratsioonide aeg on ümber, tuleb tegutseda ja tuleb tegutseda kiiresti," sõnas Anvelt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: