Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõniste: mitme erineva maksu asemel võiks tõsta käibemaksu

IRL-i rahandusministri kandidaadi Toomas Tõniste sõnul tõstaks tema mitme erineva maksu asemel pigem käibemaksu.

Helir-Valdor Seederi tulekuga IRL-i juhiks on koalitsioon hakanud maksupaketti ümber vaatama. Tõniste rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et tema suurendaks mitme erineva maksu asemel käibemaksu.

"Mina isiklikult väga mitme erineva maksu asemel, mis tekitavad segadust ja bürokraatiat, võib-olla lisaks käibemaksule ühe protsendi juurde ja maksustaks tarbimist. Raha läheb ju selles mõttes õilsasse kohta, inimeste sissetulekuks, madalapalgaliste tulumaksuvaba määr ju tõuseb 500 euroni," rääkis ta.

Õiguskantsler Ülle Madise on vaidlustanud riigikohtus koalitsiooni alkoholiaktsiisi tõstmise plaani. Riigikohus teeb otsuse selle kohta hiljemalt juuli keskpaigaks.

Tõnise kinnitusel pole tal veel varuplaani juhuks, kui riigikohus annab õiguskantsleri õiguse. "Ma pole nii kaugele veel mõelnud, et oleks plaan B ja C. Minu plaan on ikkagi see, et meil oleks nii madalad maksud kui võimalik ja võimalikult vähe uusi makse," sõnas ta.

Üks Tõniste enda ettevõtetest on hulgimüügifirma, mis tegeleb ka alkohoolsete jookide müügiga. Tõniste kinnitusel ei mõjuta see tema tulevast rahandusministriametit.

"Alkohol on minu ettevõtmistest väga väike osa ja siin pole üldse mingit seost valitsuse ja riigikogu otsustega alkoholipoliitikas. Aga see on pikem teema. Väga lihtne on aktsiise tõsta, eelarvesse raha juurde kirjutada, aga me täna näeme ikkagi, kuhu see viib. Piirikaubandus, kuidas inimesed käivad alkoholi ostmas välismaal, turistid siia enam ei tule, sest leiavad, et Eesti riik on kallis - see on ikkagi lõpuks probleem, kui nii kiiresti ja läbimõtlematult seda tehakse," selgitas Tõniste.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: